26 czerwca 2016

Mondelez buduje swoje centrum R&D w Bielanach Wrocławskich. Mniam!

W ramach BielanyWroclawskie.com miałem pewien przestój jeśli idzie o publikacje, ale w samych Bielanach Wrocławskich przestojów inwestycyjnych nie ma, wręcz przeciwnie. 

Jedną z ostatnio anonsowych i super ciekawych inwestycji w naszym Sołectwie jest centrum R&D firmy Mondelez. To ważna i prestiżowa inwestycja z super wartościowymi miejscami pracy.

Inwestor co prawda uparcie pisze/mówi, że centrum to powstaje we Wrocławiu, ale zakładam, że to tylko taka zmyłka dla obcokrajowców, którzy nie znają Bielan Wrocławskich. Uważam, że z naszej perspektywy, czyli z perspektywy mieszkańców Bielan Wr. to dobra informacja - będą nowi najemcy mieszkań, wzrośnie presja na poprawę komunikacji, może coś jeszcze z tego skapnie dla Sołectwa :)Spółka Budimex została wykonawcą projektu badawczo-rozwojowego dla firmy Mondelez International. 
Łączna wartość umowy to 49 mln złotych netto. Budimex wejdzie na plac budowy jeszcze 6 czerwca. Planowana data oddania do użytku to 13 luty 2017 roku

W zlokalizowanym w Bielanach Wrocławskim centrum Mondelez będzie pracował nad rozwojem swoich produktów, w skład których wchodzą marki: Milka, PrincePolo, belVita, Oreo czy Lubisie. Mniam :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.