10 stycznia 2016

Opłacone przez Gminę a darmowe dla Mieszkańców Gminy zajęcia w Świetlicy w Ślęzie / Bielanach Wrocławskich

Zupełnie szczerze napiszę, że nie miałem świadomości jak wiele dzieje się w Świetlicy w Ślęzie/Bielanach Wrocławskich do czasu aż nie "odkryłem" tam bezpłatnych zajęć z LEGO dla Jasia. Potem nakręciłem się na zorganizowanie spotkania z Czytelnikami BielanyWroclawskie.com, aby omówić pomysły jakie zechcieliście zgłosić (dziękuję!!!) i gdy skontaktowałem się z GCKiS - Gminne Centrum Kultury i Sportu, które zarządza Świetlicą to dowiedziałem się, że (a) Świetlica praktycznie cały czas jest zajęta (b) wynajęcie sali kosztuje 60 zł za godzinę.Odnośnie (a)
Sprawdziłem to sobie i rzeczywiście w Świetlicy jest bardzo wiele zajęć. Baaaaardzo wiele. Co ciekawe te zajęcia są opłacane przez Gminę - czyli nie tyle są darmowe, co środki jakie Gmina ma m.in. z podatków jakie płacimy idą na finansowanie tych zajęć. Nie do końca dowierzając w to wszystko dopytywałem jeszcze przez telefon w rozmowie z pracownikiem GCKiS czy np. taki Pilates w piątek o godz. 19:00 jest bez opłat i że można po prostu przyjść i wziąć udział w zajęciach - dostałem odpowiedź: tak, można. Nie sprawdzałem czy tak rzeczywiście jest, ale LEGO na które chodzi Jasiu rzeczywiście jest i jest bez opłat.

Mając powyższe na względzie wrzucam Wam drodzy Czytelnicy linka do pełnego wykazu zajęć, aktywności jakie się dzieją w Świetlicy przy ul. Przystankowej. Może i dla Was będzie to ciekawe.

Odnośnie (b)
Byłem ostatnio w kinie Helios w Aleja Bielany i jest tak na tzw. food cort'cie super miejsce do spotkań w mniejszym gronie - gotowe stoły w wyprowadzonymi na zewnątrz gniazdkami - jak będę robił spotkanie Czytelników BielanyWroclawskie.com ws. zgłoszonych pomysłów to zrobię je właśnie tam. Nie trzeba płacić, nikogo się prosić, Aleja zdaje się zachęcać do taki spotkań (w tym kompleksie jest nawet miejsce do co-workingu oraz strefa chill-out'u). 

Dodam, że kino też super - parkuje się na -1 (mało kto wie jak tam dojechać), wjeżdżasz windą na piętro 2 i już. Można sobie zarezerwować miejsca - my wzięliśmy kanapę a we wtorki są bilety za jedyne 15 PLN. Byliśmy na The Big Short - ja byłem zachwycony, ale komuś kto nie jest fanem hipotek ten obraz się zupełnie nie spodoba, aż dziw, że taki film idzie w kinach, really :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.