6 stycznia 2016

Kompleks sportowy w Bielanach Wrocławskich / Ślęzie + co dodatkowo można zrobić w ramach tej hitowej inwestycji

We wrześniu 2015 opublikowałem na BielanyWroclawskie.com prawdziwie hitową informację dot. wielkiej inwestycji w Bielanach Wrocławskich / Ślęzie, którą będzie budowa kompleksu boisk wraz z zapleczem na obszarze 3-3,5 hektara (!!!) zlokalizowanym tuż przy Obiekcie Wielofunkcyjnym przy ul. Przystankowej czyli także przy Przedszkolu Gminnym. Budżet dla tej inwestycji to 4 miliony złotych i te pieniądze są już "przyklepane" w Gminie. To super ważna podstawa do dalszych prac.


Niedawno prosiłem Czytelników BielanyWroclawskie.com o zgłaszanie pomysłów na inwestycje, inicjatywy w naszym Sołectwie. Zechcieliście zgłosić wiele, wiele sensownych pomysłów (DZIĘKUJĘ, zostaną opisane w osobnym wpisie) a wśród nich są i takie, które można i moim zdaniem trzeba powiązać z budową kompleksu boisk w Bielanach Wrocławskich / Ślęzie. Pomysły widoczne są w tym wpisie a w szczególności w komentarzach do niego - zachęcam do lektury całości.

Czas świąteczno-noworoczny wykorzystałem na zasięgnięcie informacji co i jak należy zrobić, aby oczekiwania Mieszkańców stały się faktem. 

Od dobrze zorientowanych wiem, że pod daną propozycją trzeba zebrać podpisy Mieszkańców , aby Gminy wzięła je poważnie pod uwagę. Tak też zamierzam działać.

W ramach kompleksu boisk oczywiście można zrobić rzeczy następujące (można, jak się o to wystaramy)
  • BIEŻNIA LEKKOATLETYCZNA  - np. wokół boiska piłkarskiego, które i tak będzie budowane
  • GÓRKA - zwykła, usypana górka, z której podczas zimy można zjeżdżać na sankach - śmiało można wykorzystać ziemię jaką trzeba usunąć/przesunąć w trakcie budowy boisk i infrastruktury towarzyszącej
  • PARK - może nie tyle Park Południowy czy Zachodni, ale większe nasadzenia drzew, które docelowo rozrosną się po latach w coś co docelowo będzie przypominać namiastkę parku (cudów nie ma)
  • BOISKO DO BASEBALLA - sport alternatywny, druga/trzecia najbardziej popularna dyscyplina w Korei Południowej - można więc elegancko integrować społeczność polską i koreańską poprzez sport 
Informuję, że dla powyższych przygotuję odpowiednie listy i będę wszelkimi dostępnymi sposobami zabiegał o uzyskanie poparcia dla tych inicjatyw wśród Mieszkańców Bielan Wr. i całej Gminy Kobierzyce. 

Oczywiście kompleks boisk koło Przedszkola przy ul. Przystankowej docelowo będzie wyglądał tak, jak postanowi to Gmina, ale my poprzez swoje działania i zabieganie o realizację tego co nam się wydaje za słuszne możemy mieć prawdziwie realny wpływ na to, co tam ostatecznie powstanie. Do tego jesteśmy także zachęcani poprzez zaproszenie do dyskusji na Zebraniu Wiejskim jakie odbędzie się już 18.01.2016

11 komentarze:

Anonimowy pisze...

W Tyncu Małym za szkołą jest usypana specjalna górka na sanki.Jakby ktoś w tym roku chciał skorzystać

Anonimowy pisze...

W Bielanach w ogo!e powinno się sądzić wiecej drzew, zwłaszcza że zanieczyszczenie powietrza rośnie

Marta pisze...

czy planowane jest wybudowanie drogi łaczącej osiedle Arkadia - od ul. Błekitnej do Matchpointu - gdzieś obok nowego basenu? taki łącznik bardzo by się przydał. popieram rownież idee sadzenia drzew - w lecie chodzenie z dziećmi po ulicach czy placach zabaw bywa nie do wytrzymania. no i koniecznie scieżka rowerowa do Wroclawia, najlepiej wzdluż torów kolejowych.

Marta pisze...

może jakiś post o grupie lokalnyrolnik.pl ? :)

P. Łyszczak pisze...

O lokalnyrolnik.pl napiszę pewnie lada moment - czekam na potwierdzenie od Organizatorki, że na pewno mogę. W kilkanaście godzin zebrało się niemal 40 osób - widać temat baaaardzo interesujący dla lokalnej społeczności. BTW - super inicjatywa!

P. Łyszczak pisze...

Odnośnie drogi łączącej ul. Błękitna i Matchpoint: nigdy o czymś takim nie słyszałem.

Ścieżka rowerowa do Wrocławia będzie (wkrótce więcej info) ale niestety nie przy torach kolejowych. Te tory to ciężki temat - nie chcą nimi jeździć szybkim tramwajem podmiejskim, ale z drugiej strony PKP nie chce oddać tego terenu nikomu mimo, iż Gmina wychodziła już z takimi propozycjami bo opcja, że tory zamieniane są na ścieżkę rowerową jest wybitnie kusząca. PKP zawsze mówiło nie, również na ścieżkę obok a nie na torach kolejowych.

Anonimowy pisze...

Drzew, więcej drzew. Wzdłuż głównych dróg na początek: Błękitna,Dworcowa,Przystankowa,Kolejowa na początek i więcej, więcej.

Anonimowy pisze...

Czekam na wiadomości o ścieżce rowerowej, najlepiej Bielany Wr - Wysoka - Wrocław. Jeśli będzie o tym mowa na Zebraniu to proszę o info.

Marta pisze...

Na zebraniu potwierdziła się informacja o drodze łączącej ulicę Błękitną z Matchpointem. Pozdrawiam, Marta

Anonimowy pisze...

Przy okazji budowy takiej drogi ( Błękitna na Szyszkową (Matchpoint) )warto by wykorzystać tereny na rzeką na tereny rekreacyjne, uporządkować chaszcze koło nieczynnej tamy. Może powstać przyjemny zakątek.

Anonimowy pisze...

Chcę zwrócić uwagę, że wzdłuż rzeki Ślęzy w okolicy nowego basenu jest bardzo dużo uschniętych łodyg barszczu Sosnowskiego. Teraz nie stanowi zagrożenia ale jak zrobi się ciepło a ludzi będzie ciągnęło na basen może być niebezpiecznie. Nie wiem, czy te rośliny są niszczone wiosną przez odpowiednie służby? Może warto wskazać temat w gminie?

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.