14 stycznia 2016

Grupa zakupowa LokalnyRolnik.pl już w Bielanach Wrocławskich :-)))

Jest mi bardzo miło podzielić się z Wami świetną wiadomością - kilka dni temu w Bielanach Wrocławskich wystartowała grupa zakupowa działająca w ramach inicjatywy LokalnyRolnik.pl

W czerwcu 2012 na BielanyWroclawskie.com próbowaliśmy wybadać jakie jest zainteresowanie utworzeniem Grupy Solidarnych Zakupów (warto przeczytać tutaj) - w tamtym czasie zabrakło zainteresowania (było, ale zbyt małe) a nam determinacji, aby ten temat pociągnąć - nie było również wtedy możliwości prostych rozwiązań dla całości on-line.


Na szczęście z początkiem 2016 znaleźli się w Bielanach Wrocławskich dobrzy ludzie - Alina z mężem - którzy chcąc zadbać o pozyskanie zdrowego jedzenia wysokiej jakości postanowili zaangażować się w taki sposób, że to u Nich w domu można, w ściśle określonym dniu i  godzinach, odebrać uprzednio złożone zamówienie. 

Dziś właśnie takowe odebrałem :) i te słowa piszę podjadając pyszny serek z ziołami i mając przed sobą pokrojone, pachnące jabłka. 

Zamówienie zrobiłem w weekend (można do wtorku), od razu opłaciłem on-line i z góry wiedziałem, że odbiór produktów jest w czwartek w godz. 17-19 w domu przy ul. Dworcowej. Prosto, szybko, wygodnie - tak jak lubię i w czasie mi pasującym. 

O wszystkich szczegółach możecie się dowiedzieć rejestrując się na grupie zakupowej LokalnyRolnik.pl w Bielanach Wrocławskich - najważniejszy link z tego posta znajduje się więc tutaj.Poniżej treść maila od Aliny, który inicjował powstanie grupy kilka dni temu. Aktualnie liczba jej członków przekroczyła 50 osób - Czytelnicy BielanyWroclawskie.com również są mocno zaproszeni. Korzystajcie. Smacznego.

Większość z nas chciałaby odżywiać się zdrowo, a przynajmniej jeść posiłki przygotowane z produktów zawierających jak najmniej chemii. Od listopada można we Wrocławiu kupować produkty od lokalnych rolników, wytwórców i odbierać je blisko miejsca zamieszkania w wybranym przez siebie punkcie.
Zainteresowałam się zbiorowymi zakupami takich właśnie produktów, ale do tej pory grupy zakupowe działały tylko we Wrocławiu. Założyłam więc naszą bielańską grupę zakupową. Mamy już swoje bielańskie kino, teatr, niedługo (mam nadzieję) powstanie basen, dlaczego więc nie otworzyć się na zdrową żywność? Zakupy wyglądają tak, jak każde inne zakupy online – należy założyć swój profil na stronie, dołączyć się do grupy zakupowej i kupować produkty z listy.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.