18 stycznia 2016

Bielany Business Point biurowiec klasy A w Bielanach Wrocławskich

Bielany Business Point to inwestycja biurowa klasy A, o której na BielanyWroclawskie.com pisałem już w maju 2011 r - wspominam o tym celowo, aby udowodnić, że o pewnych inwestycjach wiem znacznie wcześniej niż one się rzeczywiście zadzieją a każdy Czytelnik BielanyWroclawskie.com poprzez odwiedzanie tej strony może pozyskać interesujące informacje mające wpływ na jego/jej życie w Bielanach Wrocławskich :)Gdy publikowałem posta o tej inwestycji w maju 2011 jeszcze nie było wiadomo jak ten biurowiec będzie się nazywał - teraz sprawa jest jasna. Inwestor też nie pozostawił wątpliwości co widać na placu budowy.Inwestycja realizowana jest w szybkim tempie. Do gry weszło już jakiś czas temu kilka żurawi wieżowych, które widoczne są z dużego dystansu od Bielan Wrocławskich. 

Przypomnijmy czym dokładnie będzie biurowiec Bielany Business Point:
  • 5 kondygnacji i w sumie 20 metrów wysokości (+ garaż podziemny z 322 miejscami)
  • w ramach tej budowy zostanie wykonanych 120 odwiertów geotermalnych o głębokości od 50 do 70 metrów dzięki, którym energia będzie czerpana z ziemi
  • centralnym punktem tego budynku będzie atrium - wielofunkcyjność strefy hallu umożliwi organizację w tej przestrzeni wystaw, prezentacji czy zamkniętych imprez biznesowych. 
  • sama powierzchnia stricte biurowa jest wysoce elastyczna w jej wykorzystaniu - od najmniejszego, pojedynczego modułu o powierzchni 21 mkw aż po 1 200 mkw open space
Poniżej kilka zdjęć z różnych ujęć. Nie wchodziłem na szczelnie ogrodzony i strzeżony plac budowy, ale i z zewnątrz udało się wykonać fotki oddające aktualny stan inwestycji.

Po więcej informacji odsyłam na stronę internetową tej inwestycji - tutaj

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy ktos wie jakie firmy zamierzają się umiejscowić w tym biurowcu ?

Anonimowy pisze...

Witam, a jak zaplanowana jest droga dojazdowa do biurowca? Wjazd z ul. Wrocławskiej w ulicę Polną, naprzeciwko Klecińskiej? Obawiam się, iż kiedy zacznie pracować tam kilkaset osób będzie dochodziło do wielu wypadków. Poza tym ulica Polna jest wąską osiedlową uliczką.

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.