15 października 2015

Bielańska WISH LISTA projektów / inicjatyw do realizacji

Pod jednym z niedawno opublikowanych postów wywiązała się dyskusja w komentarzach w odpowiedzi na moje zaproszenie, aby wylistować konkretnie czego jeszcze w Bielach Wrocławskich brakuje do pełni szczęścia. Post, o którym wspominam został opublikowany tutaj.

Reasumując dotychczas zgłoszone propozycje (tak, przyznaję, że część z nich sam podrzuciłem):
  • ŚCIEŻKA ROWEROWA - łączona Bielany Wr. z Wrocławiem i innymi miejscowościami w ramach Gminy Kobierzyce (zgłosił: Anonimowy) 
  • PARK (zgłosił: Anonimowy) 
  • BIEŻNIA LEKKOATLETYCZNA -"Sam ostatnio rozglądałem się za bieżnią we Wro lub okolicach, gdzie mogę zrobić sobie testy czasowe. Jedynie trafiłem na miejsca z tego wątku, ale wszystkie odległe
    http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=12&p=800818 (
    zgłosił: Anonimowy) 
  • GÓRKAzwykła, usypana górka, z której podczas zimy można zjeżdżać na sankach. Jak byłem dzieckiem i mieszkałem na bocznej od ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu była to jedna z nielicznych atrakcji. (zgłosił: Piotr Łyszczak)
  • BUDŻET OBYWATELSKI - więcej na ten temat pisałem tutaj w październiku 2014 (zgłosił Mateusz Łoskot)
  • RELACJE LIVE ON-LINE  Z SESJI RADY GMINY I Z ZEBRANIA WIEJSKIEGOkiedyś był to problem sprzętowy, kosztowy, organizacyjny. Teraz wystarczy włączyć telefon, odpalić Periscope i skierować obiektyw na dyskutantów + zadbać jakoś o jakość dźwięku i każdy kto sobie zainstaluje Periscope może oglądać taką transmisję (zgłosił: Piotr Łyszczak) 

Jestem absolutnie przekonany o tym, że w Bielanach Wrocławskich, Ślęzie, Wysokiej mieszka cała masą mądrych ludzi, którzy odpowiednio poproszeni zechcą (korzystając ze swojej kreatywności i doświadczeń życiowych) zgłosić kolejne pomysły na projekty i inicjatywy, które przyczynią się do tego, aby tzw. jakość życia w naszym Sołectwie stale rosła.

Jeśli czytasz ten wpis, nie jest Ci obojętne jak będzie się zmieniało Twoja najbliższa okolica, zależy Ci na tym, abyś sam lub by Twoje dzieci miały dostęp do wszystkiego co najlepsze to PROSZĘ skorzystaj z opcji komentarzy i dorzuć swój pomysł na zmiany w Bielanach Wrocławskich, koniecznie podając swoje Imię a jak chcesz to także Nazwisko. Jeśli z jakiś względów nie chcesz dodawać komentarza to napisz do mnie na adres: tvbielany@gmail.com. I na koniec: jeśli tak jak większość z nas jesteś zajęty i nie masz czasu wchodzić codziennie na BielanyWroclawskie.com to zapisz się na subskrypcję - wpisz swój adres e-mail w prawym górnym rogu, kliknij na link jaki dostaniesz w mailu potwierdzającym i dzięki temu każdy nowy wpis na BielanyWroclawskie.com jaki się pojawi będzie z automatu lądował na Twoim mailu (zawsze można się wypisać:) 

źródło: www.commbank.com.au

Wszystkie zebrane pomysły (z przypisaniem autorów gdzie możliwe) zamierzam przy pełnej transparentności pokazywać na BielanyWroclawskie.com i wszystkimi dostępnymi sposobami dążyć do tego, aby jak największa część ze zgłoszonych projektów w ten czy inny sposób została zrealizowana. Wspólnie utworzona WISH LISTA na być bazą, zaczątkiem do dalszej akcji. 

Wierzę w siłę crowdsourcingu i wiem, że Mieszkańcy wiedzą najlepiej czego im do szczęścia potrzeba - trzeba tylko stworzyć okazję, aby te pomysły zgromadzić, następnie doprecyzować, przedyskutować przy kawie i najbardziej potrzebne inicjatywy po prostu zrealizować angażując do tego właściwe organy Gminy.

Nie oglądaj się na innych. Najlepiej od razu dopisz komentarz lub napisz do mnie maila. ZAPRASZAM

11 komentarze:

Unknown pisze...

Witam,

Osobiście ubolewam nad brakiem ekranów akustycznych wzdłuż autostrady.

Pozdrawiam
Paweł T

Mateusz Łoskot pisze...

Świetna inicjatywa, mam nadzieję, że załapie większe zaangażowanie mieszkańców.

Jeśli udałoby się "przepchnąć" choć jeden dowolny projekt, potem pójdzie łatwiej ;-)

Kto bywa i ma chęć, niech rozprowadzi wieści po FB, np. https://www.facebook.com/MojeBielanyWroclawskie


Ja ubolewam, że od Marketu Bielańskiego w stronę Domasławia droga przez Bielany to trzypasmówka startowa na Dzierżoniów itd. na której nie obowiązuje już teren zabudowany, kierowcy przecinają ostatnie w wiosce przejście dla pieszych w tempie 90km/h i więcej a zaraz za nim wyprzedzają na podwójnej ciągłej...

MaciekL pisze...

Propozycje:
- Kilka tablic z planem Bielan i Gminy/Okolicy. Jedna przy poczcie to za mało. Często mnie ktoś pyta gdzie jest jakaś ulica .
- Kosze na psie odchody w Arkadlandi , przy placach zabaw, ... .
- Pomysł na zmianę na ruch jednokierunkowy ulic Storczykowa, odcinek Dwóch Światów , może też Magnoliowa jak ją skończą. Wszystkie ulice są równoległe , kierunki jazdy na przemian. Chyba usprawniło by ruch i unormowało parkowanie aut na tych ulicach.
- Wybudować krótki brakujący odcinek chodnika na ul Dwa światy przy blokach Sanbetu. Duży ruch uliczny a trzeba chodzić teraz po jezdni. Z bezpieczeństwem małych młodzieżaków jest tam średnio.
Pozdrawiam Maciek L

Anonimowy pisze...

Rozwiązanie, które raz na zawsze skończy przejazd ciężarówek (ostatnio też TiRów) przez ul. Kwiatową do Przestrzennej. Przy wjeździe do ul. Kwiatowej (od Kłodzkiej) jest zakaz wjazdu pojazdów powyżej 8 ton, przy kolejnym jej skrzyżowaniu z Ogrodową zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3.5 tony. Zakazy nie są respektowane. Gmina nie chce zrobić progów spowalniających na ul. Przestrzennej, aby zniechęcić przejeżdżających do firmy Amazon i powoli ul. Kwiatowa robi się obwodnicą Bielan :-(((.

. pisze...

Lista marzeń, nieco długa, ale jeśli można pomarzyć w nieco uporządkowany sposób…

Komunikacja

1) Kolej z Bielan Wrocławskich w kierunku Sobótki i Wrocławia
2) Tramwaj dwuzakresowy MPK na torach linii kolejowej
3) Siatka dróg rowerowych na teranie Bielan
4) Likwidacja „pasów wyścigowych” na ulicy Wrocławskiej na wysokości hotelu Bielany, w kierunku Kłodzka
5) Droga rowerowa z Bielan w kierunku:
• Wrocław ( np. wzdłuż linii kolejowej )
• Wrocław przez Wysoką ( ścieżka rowerowa na wiadukcie autostrady, dodatkowa kładka )
• Kobierzyce ( np. wzdłuż linii kolejowej )
• Żurawina ( wzdłuż rzeki Ślęży )

Sport

1) Drużyny sportów zespołowych Polonia Bielany
• Piłka ręczna
• Siatkówka
• Koszykówka
2) Utworzenie sekcji sportów mnie popularnych, w których rozgrywkach Bielany Wrocławskie mogłyby występować na najwyższym krajowym poziomie
• Tenis stołowy ?
• Hokej na trawie ?
• Lacrosse ?
• Łucznictwo ?
• Sporty wrotkarskie ?
• Inne…..
3) Wypożyczalnia kajaków na rzece Ślęza

Estetyka Wsi

1) Bielany Wrocławskie – wieś ogród – świadome, zaplanowane tworzenie szaty roślinnej wsi
2) Utrzymanie w czystości i porządku obiektów gminnych ( mycie przystanków autobusowych, usuwanie graffiti, bieżące naprawy i usuwanie aktów wandalizmu na Arkalandii )
3) Rewitalizacja folwarku przy dworze szychulcowym i połączenie z terenem rekreacyjnym Arkalandii
4) Uporządkowanie i udostępnienie do celów rekreacyjnych terenu wokół starej tamy na rzece Ślęzie z dojazdem drogą rowerową ( na wysokości Matchpoint Ślęża )

Edukacja

1) Znaczna poprawa wyników nauczania szkoły podstawowej i jej pozycji w rankingach
2) Wyrównanie proporcji wobec Kobierzyc w ilości zajęć kulturalno oświatowych na Świetlicy Bielańskiej

Ochrona środowiska

1) Ekrany akustyczne przy autostradzie, od centrum handlowego do wiaduktu w Ślęzie
2) Likwidacja emisji odorów i hałasu
• Sonko / Cargill zatruwające zachodnią strone wsi
• Sonko zatruwające Arkalandię

mieszkaniec słonecznej pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
mieszkaniec słonecznej pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Potwierdzam to, o czym pisze mieszkaniec Słonecznej. Dodam jeszcze, że ze zdziwieniem zaobserwowałam zniknięcie ogranicznika wysokości na ul. Słonecznej. Poza tym na ul. Przestrzennej powstał parking TiRów i tak się zastanawiam, czy tzw. biznesmeni nie mają w naszej Gminie lepiej niż sami mieszkańcy. Gdzie jest policja? Gmina postawi sobie znaki i czuje się zwolniona z czegokolwiek, a kierowcy TiRów rozjeżdzają drogi wybudowane za publiczne pieniądze (ja za taką drogę płaciłam niegdyś opłatę adiacencką). Może nowa Pani Sołtys Bielan coś z tym fantem zrobi? - Mieszkanka Kwiatowej

Anonimowy pisze...

Szanowni Państwo, moim zdaniem najważniejsze jest wyrzucenie ruchu z dawnej DK-8 na zewnątrz Bielan. W MPZP Bielan zaplanowana jest droga obwodowa omijająca od zachodu Bielany i Domasław. Nie rozumiem dlaczego Gmina nie skorzystała z dotacji unijnej i nie wybudowała tej drogi. Poza tym uważam, że należy ogranicz wjazd ciężkich pojazdów ciężarowych juz od skrzyżowania z drogą na Żórawine przed Domasławiem. TIR-y zamias jechać S-8 wola jechać przez Domasław i Bielany omijając przy okazji viaTOLL

Anonimowy pisze...

Kładki nad autostradą łączącej Wysoką i Ślęzę.
Obydwie wsie mają do tego fragmentu chodniki oraz ścieżki rowerowe, potem radź sobie, człowieku, sam.

Raz musiałam przejść tą drogę z wózkiem - nigdy więcej, 2 ciężarówki prawie nas staranowały.

Piotr Łyszczak pisze...

dziękuję za wszystkie komentarze
na dniach obrobię to wszystko i wrzucę kolejny post na stronę

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.