3 października 2015

Aquapark Bielany Wrocławskie - update październik 2015

Dosłownie co kilka dni na mojego maila powstałego na potrzeby komunikacji z Czytelnikami BielanyWroclawskie.com (przypomnę: tvbielany@gmail.com) wpływa zapytanie dotyczące Aquaparku w Bielanach Wrocławskich.

Inwestor realizujący ten projekt nigdy nie był przesadnio otwarty na dzielenie się informacjami. W pewnym momencie po prostu odpuściłem mailowanie i dzwonienie do nich i wiem tylko tyle co każdy, który mija tą inwestycję. Nie każdy może ma okazję w tej okolicy bywać więc wrzucam kilka fotek prezentujących jak aktualnie prezentuje się teren budowy.


Inwestycja może nie ma jakiegoś szałowego tempa realizacji, ale trzeba przyznać, że cały czas idzie do przodu. Nie mam wiedzy kiedy Aquapark w Bielanach Wrocławskich przyjmie swoich pierwszych gości, ale niewątpliwie dobrze, że powstaje on w naszym Sołectwie. 

Jak ta inwestycja powstanie to odpadnie kolejny element zmuszający Mieszkańców Bielan Wrocławskich do odwiedzania Wrocławia. Teatr w postaci Sceny ATM już mamy na miejscu, zaraz będzie Aquapark, w planach jest duży kompleks boisk wraz z zapleczemczego jeszcze potrzebujecie do szczęścia?  – napiszcie proszę w komentarzach (ja mam kilka pomysłów:) o czym wkrótce)

15 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ten aquapark to bardziej zwykły basen niż aquapark. ;)

Anonimowy pisze...

Ścieżki rowerowe i park

Anonimowy pisze...

Właściwie to ścieżka do Domasławia i Tyńca. Tam parki są.

P. Łyszczak pisze...

Mi się marzy górka - zwykła, usypana górka, z której podczas zimy można zjeżdżać na sankach. Jak byłem dzieckiem i mieszkałem na bocznej od ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu była to jedna z nielicznych atrakcji. O takich luksusach jak dzieci mają teraz w Bielanach Wr. mowy nie było - pamiętam, że nawet kiedyś pożyczyliśmy sobie huśtawkę z podwórka na ul. Tęczowej i przytargaliśmy do nas.

Górka w Bielanach Wrocławskich to coś co mogłoby odciągnąć dzieci od kompów.

Mateusz Łoskot pisze...

Potrzeba budżetu obywatelskiego, podobnie jak we Wro
https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/

Anonimowy pisze...

Zespół boisk powinien być wyposażony w bieżnię lekkoatletyczną, najbliższa jest z drugiej strony Wrocławia, a sport to nie tylko kopanie piłki...

P. Łyszczak pisze...

100% zgody co do Budżetu Obywatelskiego - we Wro te akcje sprawiają, że Mieszkańcy sami się organizują i integrują wokół pomysłów dla nich ważnych. Uważam, że w naszej Gminie i w samych Bielanach Wrocławskich coś takiego jest b. potrzebne

P. Łyszczak pisze...

Super pomysł z bieżnią! Dzięki
Rzeczywiście jest tak, że nie cały naród zainteresowany jest piłką. My z braku laku zapisaliśmy syna na piłkę nożną w Bielanach Wrocławskich, ale wyłącznie dlatego, aby uczył się współpracy w zespole a nie jako obiaw naszej fascynacji tym sportem.
Sporo ludzi w Bielanach Wr. biega - widać to porankami, widać wieczorami, widać na trasach do Topacza. Bieżnia byłaby przydatna treningowo dla takich osób, ale także dla dzieci chcących się mocniej zaangażować w lekkoatletykę

P. Łyszczak pisze...

Stworzę WISH-LISTĘ inicjatyw / inwestycji do podjęcia jakie stale będzie wisiała na stronie głównej BielanyWroclawskie.com i dla której realizacji będę chciał - mam nadzieję z Wami - lobbować na rzecz realizacji. Stąd wielka prośba - wpisujcie kto jest autorem danego pomysłu, bym mógł to uwzględnić na liście

Anonimowy pisze...

ścieżka rowerowa do Parku Południowego. jakiś park :)

P. Łyszczak pisze...

Ścieżka rowerowa - 100% zgody. Potrzeba nam pilnie rowerowego połączenia z Wrocławiem - Partynice / Park Południowy

P. Łyszczak pisze...

Ja bym sobie jeszcze życzył transmisji live z Sesji Rady Gminy i relacji live z Zebrania Wiejskiego, dla tych co nie mogą dotrzeć. OK kiedyś był to problem sprzętowy, kosztowy, organizacyjny. Teraz wystarczy włączyć telefon, odpalić Periscope i skierować obiektyw na dyskutantów + zadbać jakoś o jakość dźwięku i każdy kto sobie zainstaluje Periscope może oglądać taką transmisję.

Trzeba zacząć pracę nad mocniejszym włączaniem Mieszkanców w decyzje, aby nie dochodziło do tak kuriozalnych sytuacji, że na Zebranie Wiejskie w Bielanach Wr. przychodzi 25 (!!!) osób.

Anonimowy pisze...

Ja też jestem za bezpieczną drogą rowerową - przez Wysoką. Jak tylko coś się ruszy w temacie to proszę o info. Często tu zaglądam.

Mateusz Łoskot pisze...

Świetny pomysł z bieżnią!
Sam ostatnio rozglądałem się za bieżnią we Wro lub okolicach, gdzie mogę zrobić sobie testy czasowe. Jedynie trafiłem na miejsca z tego wątku, ale wszystkie odległe
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=12&p=800818

Dziwi mnie, że Gimnazjum w Bielanach nie posiasa bieżni, żadnej!

Anonimowy pisze...

Witam.
Brak parku to zdecydowany minus Bielan, ewentualnie ścieżka rowerowa do Parku Południowego.
Pozdrawiam.

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.