13 września 2015

Po Zebraniu Wiejskim w Bielanach Wrocławskich

Kilka dni temu uczestniczyłem w Zebraniu Wiejskim w Bielanach Wrocławskich - pierwszym za kadencji nowej Pani Sołtys. W najbliższych dniach opiszę - zbiorczo lub w odcinkach - jak wyglądało to spotkanie i co na nim ustalono.

Uprzedzając pytanie - dlaczego nie poinformowałem o tym na BielanyWroclawskie.com? Dlatego, że sam dowiedziałem się o tym spotkaniu kilka godzin wcześniej zupełnie przypadkowo będąc w tzw. GS-ie i widząc tam ogłoszenie na tablicy. Gdybym dostał ogłoszenie / zaproszenia na Zebranie na maila na pewno bym je opublikował, na pewno. Nie dostałem - całe story.

Na Zebraniu w najliczniejszym sołectwie w całej Gminie Kobierzyce obecnych było 25 osób - łącznie z uczestnikami "funkcyjnymi" za tzw. stołem było 30 osób. TRZYDZIEŚCI. To wprost niewiarygodne, że tak mało osób interesuje się tym co dzieje się w naszym sołectwie a raczej tak niewiele osób zostało o takim spotkaniu skutecznie poinformowanych.

źródło: www.ugk.pl
Na spotkaniu zadałem kilka pytań do Wicewójta Piotra Kopcia. Dostałem rzeczowe odpowiedzi i opiszę to na dniach. 

Na Zebraniu zgłosiłem dwie propozycje do podziału funduszu sołeckiego na 2016 r. 

Propozycja nr. 1 jaką zgłosiłem została przyjęta - przy jednym głosie sprzeciwu - a dotyczyła zamontowania monitoringu przy nowym placu zabaw (po to, by to miejsce nie zostało zniszczone - kamerki jeśli odpowiedni zamontowane mogą powstrzymać co bardziej krewkich zawodników) 

Propozycja nr. 2 jaką zgłosiłem przepadła / nie została podjęta - dotyczyła ona przeznaczenia 1,5 - 2 tys PLN na promocję Zebrań Wiejskich np. na wielkopowierzchniowych tablicach w Bielanach Wr. będących własnością jednego z lokalnych przedsiębiorców działających profesjonalnie w tej branży. Szczerze - nie rozumiem dlaczego to nie zostało podjęte, bo dużo dobrego dzieje się w Bielanach Wr. i zwyczajnie warto o tym mówić przy większej ilości ludzi niż 1% populacji Bielan Wr. - dalej tak uważam. 

1 komentarze:

matb pisze...

O, to zebranie już było? Nawet - spodziewając się, że tradycyjnie odbędzie się ono we wrześniu. - wypatrywałem ogłoszenia. Niestety, informacji o zebraniu nie znalazłem :-(
Czyżby nowej Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej zależało na niskiej frekwencji?

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.