21 września 2015

Nowy obiekt sportowy w Bielanach Wrocławskich / Ślęzie – za 4 miliony złotych!

Na Zebraniu Wiejskim jakie odbyło się w dniu 09.09.2015 jasno wybrzmiało to o czym słyszałem już jakiś czas temu a mianowicie hitowa informacja, że na terenie przy Przedszkolu Samorządowym w Ślęzie (tuż za torami kolejowymi oddzielającymi Bielany Wrocławskie i Ślęzę) powstanie nowy obiekt sportowy. 


Teren pod tą inwestycję został przekazany Gminie przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Powstanie tam kompleks boisk wraz z zapleczem (m.in. przebieralnie) Ciężko mówić aktualnie o szczegółach ponieważ dopiero na przełomie 2015 /2016 mają ruszyć prace projektowe a cała inwestycja ma zostać zrealizowana w mniej więcej w ciągu roku od finalizacji projektu. O skali przedsięwzięcia świadczyć może jego budżet – na realizację tego zadania Gmina Kobierzyce przewidziała sumę 4 mln PLN.Realizacja tej inwestycji jest związana z potrzebą rozbudowy Szkoły w Bielanach Wrocławskich. Aktualny obiekt ze względu na przyrost liczby dzieci wymaga rozbudowy – ta zostanie zrealizowana w kierunku terenu, na którym teraz istnieje boisko trawiaste. Boisko zostanie więc „przeniesione” w okolice Przedszkola a tym samym otworzy się szansa na rozbudowę Szkoły. Krótko podsumowując – nie dość, że zostanie rozbudowana Szkoła to powstanie nowe, pewnie lepsze boisko :) 


Mam nadzieję, że Gmina będzie otwarta na ewentualne konstruktywne uwagi do projektu boiska ze strony mieszkańców – ja takowe zamierzam zgłosić, aktualnie gromadzę materiał i się przygotowuję, aby jasno i klarownie wyłożyć swoje argumenty.


1 komentarze:

Alicja Brud pisze...

Jak tak dalej pójdzie to Ślęza będzie największym kompleksem sportowym w Polsce :D Może szykują się do olimpiady :D

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.