6 marca 2015

KONIECZNIE zainteresuj się Wyborami na Sołtysa Bielan Wrocławskich - wybory już 22.03.2015

Mili Czytelnicy,

Rzadko kiedy są tak dobre okazje, by realnie wpłynąć na to co się dzieje w Bielanach Wrocławskich jak przy okazji wyborów na Sołtysa. 

źródło: http://rdc.pl/wp-content/uploads/2012/07/opinogora_pokojewo_ma_soltysa_ktory_panuje_od_50_lat.jpg
Takie wybory będą miały miejsce w naszym Sołectwie już 22.03.2015r. Trzeba wziąć w nich udział i na prawdę warto wymagać od Kandydatów, aby wypowiedzieli się w sprawach jakie są dla Was ważne.

Ja mam swoją short-listę tematów - opublikuję na dniach - na które potrzebuję uzyskać odpowiedzi, by zdecydować na kogo oddać swój głos. Was, Drodzy Czytelnicy, zachęcam do zgłaszania ważnych dla Was spraw - najlepiej w komentarzach.

BielanyWroclawskie.com to dobry sposób na dotarcie do Wyborców ponieważ jest to dość często wyświetlana strona - poniżej statystyki 


Liczba wyświetleń dzisiaj
 120
Liczba wyświetleń wczoraj
 233
Liczba wyświetleń w ostatnim miesiącu
 6 542
Łączna liczba wyświetleń
 409 649

Jestem zainteresowany, aby do Wyborów na Sołtysa stanęło kilku, choćby dwóch Kandydatów bo nic tak nie pomaga jak konkurencja :)

3 komentarze:

Maria Matuszewska pisze...

Dla mnie ważną sprawą jest przeniesienie starego przejścia koło arkalandii w stronę nowego przystanku.

Anonimowy pisze...

Jeżeli za Sołtysem nie staną ludzie, nie da sobie rady z zarządzaniem Bielanami. To praca dla trzech a nie dla jednego. Ciało kontrolne i doradcze w postaci Rady Sołeckiej -może kontrolować i akceptować, ale nie podejmować decyzji. Bielany więc są szczególnym przypadkiem, ponieważ dyskutujących jest dużo, ale tych, co chodzą na zebrania wiejskie - nieporównywalnie mało. Wybór Sołtysa to jedno, a współpraca z nim to drugie. Bez wsparcia, nowy Sołtys poniesie organizacyjną porażkę. Tak naprawdę tej funkcji społecznej należy podporządkować swoje życie zawodowe i niestety rodzinne. Bez takiego zaangażowania, nie będzie możliwe zarówno reprezentowanie wsi, jak i jej gospodarskie doglądanie. Jest jeszcze czynnik w postaci różnych potrzeb poszczególnych grup społecznych. nie da się bez oddanych pomocników dojść do porozumienia z każdym. Kiedyś Bielany były mniej skomplikowane niż obecnie. Z roku na rok poprzeczka potrzeb społecznych podnosi się, i tylko zgrabny zarządca i strateg, wraz z odpowiednimi osobami w Radzie Sołeckiej, jest w stanie sprostać temu zadaniu. Duża rola tutaj leży po stronie władz gminy i Radzie Gminy. Radni Bielan powinni w 100% współpracować z Sołtysem w sposób jednomyślny. Po to są Radnymi. W związku z wyborem na Sołtysa, należałoby przygotować odpowiedni zestaw pytań dla kandydatów, których odpowiedzi będą obrazowały, oprócz dorobku własnego kandydatów - ich zdolności do pełnienia tej ważnej dla całej wsi funkcji. Musimy jako mieszkańcy Bielan wiedzieć, komu oddajemy się w zarządzanie, ponieważ przez następną kadencję możemy mieć pretensje tylko do siebie. A co, jeśli okaże się, że wśród kandydatów nie ma właściwej osoby? Czy jest przewidziane zorganizowanie następnego spotkania w odpowiednim czasie? Kto podejmuje decyzję w takich sytuacjach? Nie może być takiej sytuacji, że niejako "na siłę" głosujemy na jedynego możliwego kandydata...

P. Łyszczak pisze...

Proszę podpisujcie się w komentarzach - łatwiej będzie dyskutować
Zgadzam się z Anonimowym, że za Sołtysem musi stać zgrana ekipa, która będzie wspomagać Jej/Jego działania. Zgadzam się również, że Radni z Bielan Wr. muszą współpracować z Sołtysem, aby udawało się popychać sprawy do przoedu.
Powiedzmy to szczerze: Bielany Wrocławskie to specyficzne Sołectwo. Roboty Sołtys będzie miał tu sporo bo i oczekiwania Mieszkańców są niemałe. Tak jest i trzeba to zaakceptować.
Prawda jest taka, że taką miejscowość jak Bielany Wr, należałoby podzielić na 3 Sołectwa (tak jak okręgi wyborcze w wyborach samorządowych) i wtedy i tak tacy "Sołtysi" mieliby sporo roboty, ale byłyby 3 fundusze Sołeckie czyli istotnie więcej środków na organizację wydarzeń i małych inwestycji ważnych dla Mieszkańców

zachęcam do przygotowywania zestawu pytań do Kandydatów - dodam, że jeszcze nikt oficjalnie się nie ujawnił, przynajmniej ja nic na ten temat nie wiem (słyszałem to i tamto, ale żadnych konkretów)

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.