28 lutego 2015

Trzeba zabezpieczyć przejście dla pieszych w Bielanach Wrocławskich przy ul. Kolejowej - UPDATE 28.02.2015

W nawiązaniu do tego wpisu wysłałem zgodnie z zapowiedzią maila do Radnych z Bielan Wrocławskich - będąc precyzyjnym wysłałem maila do Elżbiety Regulskiej ponieważ maila do tej Pani Radnej będącej jednocześnie Przewodniczącą Rady Gminy miałem u siebie z wcześniejszych kontaktów. Maili do pozostałych Radnych nie udało mi się ustalić i zostałem odesłany do strony ugk.pl do zakładki "kontakt z Radnymi" - faktycznie taka zakładka jest tutaj, ale jeśli idzie o maile to widnieje tam 1 (słownie: jeden adres) mailowy - sprawdźcie sami, może i Wam drodzy Czytelnicy przydadzą się te namiary (maili jak na lekarstwo, ale za to wysyp telefonów komórkowych:) Odpowiedź od Pani Regulskiej dostałem szybko - kilka maili w mijającym tygodniu i wynika z nich że:
 • "działania z naszej strony zostały poczynione"
 • "z tą sprawa można też zwrócić się do Radnych powiatowych ponieważ taki status ma ta ulica"
 • "Gmina Kobierzyce wysłała w sprawie ul. Kolejowej pismo do Starostwa Powiatowego o założenie tzw. progu wyniesionego w okolicy przejścia dla pieszych. Próg ma na celu zmniejszenie prędkości przez przejeżdżające samochody"

Jak wiadomo :) lokalni Radni Powiatu to w kolejności alfabetycznej:
 • Gargała Janusz
 • Dyszkiewicz Iwona
 • Orylski Adam
 • Wilk Maria
Mając jasne info "czyja" jest ta drogą skierowałem swój apel o zmiany na drodze również do jednego z Radnych powiatowych - Pana Orylskiego (nie mam jeszcze adresów mailowych do pozostałych Radnych Powiatu, ale sobie pozyskam:) Dostałem szybkie info zwrotne o następującej treści:
 • "W styczniu prowadziłem rozmowy z obecnym Starostą dokładnie w tej sprawie
 • również na początku lutego miałem rozmowę z Panem Ligasem z UGK. 
  Barierki ograniczające trzeba dobrze przemyśleć bo ponoć brak tam też miejsca. Oznakowanie górne też powinno się pojawić.
 • myślę , że przy wspólnym zaangażowaniu prace zostaną w okresie wiosennym wykonane. 
 • Z racji obowiązków Radnego Powiatowego będę monitorował tą sprawę.
 • Należy obniżyć krawężniki, zamontować oświetlenie diodowe w jezdni ( nic wielkiego, ale zawsze coś ). Nie wiem czy możliwe jest zamontowanie wysepki, wtedy przebudowa byłaby już dość poważna, bo drogę trzeba by było poszerzyć w tym miejscu"

Do sprawy wrócę pod koniec marca prosząc osoby zaangażowane o aktualizację jej statusu. Cieszy, że dzieje się w tej sprawie. 

Mam nadzieję, że potrzebne zmiany poprawiające bezpieczeństwo w szczególności najmłodszych mieszkańców Bielan Wrocławskich zostaną zaimplementowane szybko i skutecznie.

ps. zmieniłem ustawienia Komentarzy - nie trzeba się nigdzie rejestrować, można od razu komentować. Zachęcam do merytorycznej i kulturalnej wymiany zdań. Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane - nie pozwolę zrobić z BielanyWroclawskie.com śmietnika

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem rozwiązaniem idealnym jest porządny trwały "próg wyniesiony" najskuteczniejsze rozwiązanie
K. Bolu

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem to utrudnianie życia. Wcale to nie pomoże.

Anonimowy pisze...

W czym to utrudniło życie użytkownikom drogowym ulicy Czekoladowej w Klecinie? Tam są dwa.
K. Bolu

Mateusz pisze...

Panie Piotrze, cenny wpis nt. nowego placu zabaw i problematycznego przejścia. Kompleksowo należałoby "podciągnąć" nowy chodnik aż do przejścia dla pieszych. Samo przejście również należy pilnie zmodernizować, czyli wyniesiony próg+oświetlenie+obniżenie krawężników+linie ciągłe przed i za. Prędkości rozwijane przez jeżdżących "szybko i bezpiecznie" są zatrważające na tym odcinku. Jedno potrącenie już tam było, wypadek "księcia z Topacza" również (nie było ono całkiem niegroźne, bo auto przeleciało przez chodnik, nim zaparkowało na brzozach)

Anonimowy pisze...

Ręce opadają: w czym to niby "utrudnianie życia"? Że auta będą musiały zwolnić przed przejściem dla pieszych i drogą do szkoły?

P. Łyszczak pisze...

"podciagnięcie" chodnika w kierunku placu zabaw od przejścia dla pieszych to zdecydowanie potrzebna inwestycja

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.