28 lutego 2015

Strefa Kultury MICZU w Bielanach Wrocławskich czyli miejsce spotkań koreańsko-polskich

Bielany Wrocławskie nie przestają mnie zaskakiwać. Po tym jak całkiem niedawno miałem okazję napisać tutaj dla Was o pewnym Francuzie, który otworzył w naszym Sołectwie sklep z francuskimi winami teraz śpieszę z informację, że od miesiąca przy ul.Wrocławskiej 7 działa Strefa Kultury MICZU.Czym jest MICZU?

MICZU to centrum, łączące polską i koreańską kulturę na Dolnym Śląsku

Centrum będzie czynne w Bielanach Wrocławskich, przy ulicy Wrocławskiej 7, od poniedziałku do piątku 9.00–16.00, w soboty 9.00–12.00. MICZU jest autorskim pomysłem małżeństwa Magdy i Seong Woong Jeong. Magda Jeong to na co dzień tłumacz przysięgły języka koreańskiego oraz osoba odpowiedzialna za administrację i HR w jednym z koreańskich koncernów. Jej mąż, Seong Woong Jeong, jest nauczycielem w szkole koreańskiej, specjalistą do spraw klientów koreańskich w jednym z wrocławskich biur rachunkowych, jest także byłym aktorem i reżyserem w Teatrze MICZU w Seulu.

Co będzie się działo w MICZU najbliższym czasie?

Już 03.03.2015 odbędzie się spotkanie organizacyjne osób zainteresowanych nauką języka koreańskiego. Dodatkowo będzie możliwość spotkania z Konsulem Honorowym Korei w Polsce, który jak mi poinformowano poszukuje osób chętnych do współpracy - napiszę tak: uwzględniając jak wiele za sprawą Koreańczyków dzieje się na Dolnym Śląsku zaangażowanie w działania z i na rzecz tej społeczności oceniam jako strzał w dziesiątkę w szczególności dla młodych ludzi, którzy jeszcze kreślą swój plan na życie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.