1 grudnia 2014

W połowie listopada z Bielan Wrocławskich zniknął jedyny fotoradar


Jak poinormował mnie Mateusz Łoskot (dzięki!) w połowie listopada z Bielan Wrocławskich przy ul. Kłodzkiej zniknął jedyny fotoradar.


Ustalenia Mateusza są takie:

  • Fotoradar został zdemontowany przez właściciela Państwową  Inspekcję Transportu Drogowego, ponieważ nie notował żadnych wykroczeń drogowych! 
  • Zgodnie z zaleceniem Ministra Transportu fotoradary mają być ustawiane tylko tam gdzie jest to uzasadnione, a według Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego tu jest nieuzasadnione.


Powyższe wytłumaczenie inspektorów, jak napisał w mailu Mateusz,  sugeruje, że

  • nigdy nie prowadzili obserwacji w tym punkcie, gdzie faktycznie wykroczenia są nagminne (prędkość, wyprzedzanie już od przejścia dla pieszych, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, o motocyklistach wpadających w Bielany z 100+ km/h prędkością nie wspomnę)
  • logika jaką się kierują w swojej pracy jest dość egzotyczna.

Drugie wytłumaczenie, że fotoradary zostały zakupione ze środków UE i muszą stać na drogach krajowych a droga przez Bielany Wrocławskie utraciła statut DK nr 8 po wybudowaniu AOW.

Mateusz zachęca Czytelników BielanyWroclawskie.com aby zgłaszać swoje uwagi w sprawie fotoradaru do Gminy Kobierzyce na wojt@ugk.pl. Jest szansa na interwencję Gminy w tej sprawie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.