1 lipca 2014

Fitness Academy już niedługo w Parku Handlowym Bielany Wrocławskie


Inter IKEA Centre Group Poland podpisała umowę najmu z siecią Fitness Academy. W rozbudowanym Parku Handlowym Bielany działać będzie klub o powierzchni ponad 1400 mkw., z siłownią, salami do zajęć tanecznych i fitness oraz do zajęć rowerowych, sauną i zapleczem biologicznym. 

Warto dodać, że właścicielem Fitness Academy jest spółka Benefit Systems - notowany na giełdzie potentat branży kart sportowych znanych niemal wszystkim pod marką MultiSport. Fitness Academy powstanie w miejscu gdzie kiedyś istniała IKEA a gdzie aktualnie trwa budowa nowego obiektu handlowego w ramach którego powstanie także obszerna strefa restauracyjna oraz kompleks kinowy z 8 salami. Więcej o rozbudowie Parku Handlowego Bielany pisaliśmy tutaj. Koniecznie przeczytajcie, aby zrozumieć z jak istotnymi zmianami będziemy mieli do czynienia w najbliższym czasie.

Na YouTube znalazłem taki oto film, który nieźle oddaje to czym jest Fitness Academy:


Jak czytamy w informacjach jakie zechciała nam przesłać agencja PR obsługująca Inter IKEA Centre Group (to taka prawdziwa agencja PRowa, pełna profeska):
  • siłownia podzielona będzie na cztery strefy: strefę kardio, izotoniczną, ciężarów wolnych i półwolnych oraz treningu funkcjonalnego
  • do dyspozycji klientów będą klimatyzowane sale do zajęć tanecznych i fitness oraz do zajęć rowerowych. 
  • w klubie, który otwarty zostanie w Parku Handlowym Bielany,  zainstalowane zostaną urządzenia SportsArt, wyposażone w Green System – innowacyjne rozwiązanie umożliwiające zasilanie lokalu w energię elektryczną, produkowaną przez ćwiczących podczas treningu
  • w obiekcie powstanie strefa Kids Play czyli miniprzedszkole ze specjalnym programem sportowo-edukacyjnym dla dzieci. Rodzice wybierający się na siłownię czy aerobik będą mogli pozostawić maluchy (od 3 roku życia) w sali zabaw pod opieką wykwalifikowanych animatorów.  
Cieszymy się, że w Bielanach Wrocławskich powstanie nowy klub fitness. Jest to kolejna inicjatywa / inwestycja, która sprawia, że nie będzie trzeba ruszać się z Bielan Wrocławskich do Wrocławia (jak to mi powiedziała pewna Pani Ewa:). "Przyszedł" już do nas teatr, "przyjdzie" Aquapark Bielany Wrocławskie, w niedalekiej przyszłości powstanie kino a już teraz każdy z nas ma dostęp do wielu boisk, skate parku, wielu terenów zielonych itd. 

Jak już pisałem na tej stronie baaardzo mocno, osobiście i szczerze polecam Wam odwiedzenie RETRO sport&fitness. Namówiłem już Żonę, namówiłem Przyjaciela, namawiam i Was Drodzy Czytelnicy. 

Obrazowo pisząc jest tak: w przypadku kin można iść do sieciowego Multikina, zajadać popcorn, pić colę i oglądać mainstreamowy film, ale można iść do Nowych Horyzontów, nie mieć możliwości kupna popcornu i zobaczyć ambitny film za niewielkie pieniądze w fajnych wnętrzach. Bardzo dobrze, że w przypadku klubów fitness w Bielanach Wrocławskich będziemy mieli sieciowy mega obiekt z telewizorami i bajerami, ale także stricte lokalne miejsce ćwiczeń, gdzie na wejściu uśmiechną się do Ciebie i przywitają mówiąc po imieniu i co dla mnie mega ważne prezentują przyjazne podejście nawet do bardzo młodych CrossFitterów - jak poniższa, moja ekipa Jasiu & Róża :)




Jestem przekonany, że oba obiekty będą miały swoich Klientów a konkurencja będzie jedynie pośrednia bo oba kluby fitness adresowane są do nieco innego tzw. Klienta docelowego. To tyle moich przemyśleń :)

3 komentarze:

s. pisze...

Wszystkie inwestycje są super i tylko "budują" atrakcyjność bielan.
Nie zgadzam się jedynie z tym stwierdzeniem, ze w bnielanach są "tereny zielone"
bo jedna arkalandia - która została stworzona z myślą przede wszystkim o mieszkańcach Arkalandii (i w zasadzie brawo za to, ze ktoś pomyślał o zagospodarowaniu przestrzeni publicznej dla mieszkanców a nie stawianiu kolejnego bloku) to troche mało... szczególnie że z tego co widzę to tam bardziej betonowo jak zielono.
Szkoda, że nikt nie wpadnie na pomysł na zorganizowanie choćby wzdłóż torów o deptaku dla mieszkańców (chyba w szczegolności psiarzy) czy wprowadzeniu terenów zielonych w innych częściach bielan... ale rozumiem, że przydomowe ogródki powinny nam wystarczyć. Bo niestety tak to się kształtuje w przeważającej części bielan.
Mam psa, z którym mogę isć na pole (ale co mam wtedy zrobić z dzieckiem? bo z wózkiem na pole przez tory nie pojadę niestety) wiec pozostaje mi spacerować z psem na krótkiej smyczy (co mu nie wystarcza) albo porzucić dziecko samo w domu i iść wybiegać psa?
Mieszkam wgłąb bielan bardziej.. wolne obecnie działki kiedyś zostaną zabudowane. już teraz spaceruję z dzieckiem po dosyć ruchliwej ulicy (dworcowa - długa prosta z zaledwie kilkoma progami zwalniającymi, gdzie kierowcy potrafią wycisnąć i 80km/h mimo że to teren zabudowany) najbliższy "teren zielony" jaki mam to przyszkolny plac zabaw albo pole.
Choć może o czymś nie wiem. Aktualnie nie bardzo wiem gdzie mogłabym spacerować. tak abym czyła się bezpiecznie.i nie musiała uciekać przed piratami drogowymi.
Są fajne polne drogi mdzy domasławiem, komorowicami, bielanami (można dojsć do nich torami) mieskzańcy czy to komorowic, czy domasławia wykorzystują je na bieganie, spacery z psami, jazdę na rowerze (naprawdę fajne tereny) jednak my, mieszkańcy bielan nie możemy się do nich dostać bezpośrednio (a wystarczylby deptak wzdłóż torów) trochę szkoda... ale to nie tylko bielański problem. bardzo szkoda że w dzisiejszych czasach nikt nie myśli o ogólnodostępnej przestrzeni ogólnej z której wszycy mogliby korzystać

Jagna pisze...

FA na Bielanach to najlepsza informacja ;D pozostaje czekać ;)

Unknown pisze...

w końcu wybudowali to fitness academy! Myślałem że to się nigdy nie uda. Co prawda, jeśli wzięliby inną firmę do tego, jak chociażby - http://www.zygbud.com.pl/budowa-domow-realizacja-inwestycji/ to zapewne otwarcie byłoby szybciej :)

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.