22 maja 2014

Wizualizacje Aquaparku Bielany Wrocławskie!!!

Długo zabiegaliśmy, aby być pierwszym źródłem tej informacji, ale BielanyWroclawskie.com to tylko i aż hobby a nie profesjonalna działalność dziennikarska (co zresztą widać:) więc chylę czoła przed załogą PRW.pl (portal Polskiego Radia Wrocław), którzy jako absolutnie pierwsi pokazali wczoraj wizualizacje Aquaparku Bielany Wrocławskie i podali kilka ciekawych informacji na temat tej hitowej inwestycji. Dziękuję naszym Czytelnikom (3 osoby), którzy podrzucili nam linka w tej sprawie! Przypominamy, że o Aquaparku Bielany Wrocławskie pisaliśmy już wielokrotnie ponieważ to jeden z naszych ulubionych tematów - ze wszystkimi postami związanymi z tą inwestycja można zapoznać się klikając tutaj.

Wiem, że część z Was powoli zaczynała wątpić czy ta inwestycja dojdzie do skutku, czy rzeczywiście Inwestor zdecyduje się na wydanie pewnie dziesiątek milionów, aby wybudować co tu dużo mówić kolejny aquapark na terenie Dolnego Śląska. Jak widać poniżej inwestycja nie tylko będzie realizowana, ale prosta architektura pokazuje, że będziemy mieli do czynienia ze stylowym miejscem wypoczynku w wodzie a nie jakimś pstrokatym potworkiem. Korzystając z opisu na poniższych zdjęciach dotarliśmy na strony holenderskiej pracowni, której realizacje można podziwiać tutaj. Robią wrażenie, robią.

źródło: http://www.prw.pl/articles/view/35349/basen-bielany-wizualizacje
Co jeszcze wiemy dzięki informacjom pozyskanym przez PRW.pl?
  • obiekt będzie podzielony na trzy sekcje: Pływalnia, Strefa saun, Strefa rehabilitacji
  • dwie z trzech niecek basenowych zostaną wyposażone w ruchome dno (pierwsze takie rozwiązanie w Polsce) (update po informacji od Radnej Ziomek, więcej tutaj)
  • inwestycja będzie realizowana przy wykorzystaniu prefabrykatów dlatego możliwy jest bardzo szybki proces budowy - plan zakłada zakończenie prac już za 18 miesięcy 
  • technologia budowy oraz działka na której realizowana będzie inwestycja stwarza możliwości do powiększania tego obiektu - w grę w przyszłości wchodzi: Hotel i Strefa fitness (to tylko opcja a nie obietnica, że taka rozbudowa na pewno dojdzie do skutku)

1 komentarze:

s. pisze...

wczoraj oglądałam olkolice przejadu i z przykrością stwierdzam, ze nic się nie dzieje;(
i pewno nawet nie wiadomo czy coś się zacznie wreszcie dziać w temacie aquaparku .. a szkoda.. po pomysl był super.

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.