4 kwietnia 2014

POCO Bielany Wrocławskie zamiast Mega Abra

Mega Abra likwiduje się w Bielanach Wrocławskich. W lokalnych stacjach radiowych zapraszano na wyprzedaż w związku z zamknięciem tego sklepu, taki sam komunikat płynie z banerów jakie zawisły na wielkich ścianach tego marketu.


Jest jeden pozytyw całej sytuacji. Dopiero teraz w 2014 roku potwierdza się informacja jaką podawaliśmy dużo, dużo wcześniej (tutaj) mówiąca o tym, że w Bielanach Wrocławskich pierwszy sklep w Polsce otworzy niemiecka marka POCO. Nie jest to żadna marka de lux, co zresztą widać w ich komunikacji marketingowej, ale fajnie, że to właśnie tutaj duża zagraniczna firma będzie testować możliwości powalczenia a polskiego klienta.
Pewien mądry architekt z Bielan Wrocławskich powiedział mi całe lata temu, że wszystko co powstanie po stronie jezdni gdzie zlokalizowane jest obecnie KFC ma baaardzo małe szanse na przetrwanie. Nie chodzi tutaj oczywiście o samo sąsiedztwo KFC, ale o rzecz prozaiczną: brak bezpośredniego zjazdu z głównej drogi. Długo nie wierzyłem tej tezie, ale długoletnia obserwacja jest taka, że padło już tam wiele biznesów - pamiętam myjnię, "centrum mody A4", market Piotr i Paweł, jakieś Centrum Chińskie w sprawie którego dostawałem kiedyś wiele maili z zapytaniami a o którym nie mogłem powiedzieć absolutnie nic bo nigdy tam nie byłem .. Trzymam kciuki za POCO - może przełamią złą passę tej lokalizacji? Oby!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.