23 kwietnia 2014

Artystyczny klaster w Bielanach Wrocławskich przy ul. Wrocławskiej 7

Nasze bejbiki w czerwcu będą miały odpowiednio 4 lata (Jasiu) i 1 rok (Róża), ale już teraz zastanawiamy się jak sensownie zorganizować im czas tak, by dzieci miały okazję się wyszaleć w pozytywnym tego słowa znaczeniu oraz rozwijać w obszarach, które uważamy za stosowne.
Tymczasem przedstawiamy Wam istny artystyczny klaster w Bielanach Wrocławskich czyli działające dosłownie pod jednym dachem na ul. Wrocławskiej 7 kilka firm/osób, które czynią wiele starań, aby zapewnić rozwój artystyczny dzieciom i nie tylko.
To co na potrzeby tego wpisu określiłem sobie jako artystyczny klaster tworzą:
  • Centrum Działań Twórczych Kuźnia
  • Grupa Akrobatyczno-Artystyczna Magnifica
  • YAMAHA Szkoła Muzyczna
  • Studio Muzyczne Marimal
Całość z zewnątrz prezentuje się tak:A jak to wygląda wewnątrz? W CDT Kuźnia akurat trafiliśmy na debiut zajęć z szermierki oraz na pierwsze zajęcia z pantomimy. Wszystko dzieje się na sporej rozmiarów sali, która daje na prawdę wiele możliwości. Wielkie lustra zapewne pomagają baletnicom i innym dzieciom uczęszczającym na zajęcia taneczne do CDT Kuźnia.Róża testująca nawierzchnię :) - test zdany


Drugim miejscem jakie odwiedziliśmy w sobotnie, deszczowe przedpołudnie w dniu 05.04.2014 były wnętrza wykorzystywane przez Grupę Akrobatyczno-Artystyczną Magnifica. O tym, że Państwo Kułużni skutecznie rozwijają lokalną kulturę wiedziałem i pisałem na BielanyWroclawskie.com, ale o istnieniu miejsca do profesjonalnych ćwiczeń akrobatycznych przyznam szczerze dowiedziałem się dopiero dziś. Wiedza ta przychodzi w idealnym momencie ponieważ nasz niemal 4-letni Jaś zaczyna skutecznie dewastować nasze mieszkanie i muszę znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie będzie mógł się wyszumieć. Wydaje się, że jest to idealny spot do realizacji tego celu - zresztą sami zobaczcie co tam można robić :))))

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.