30 czerwca 2013

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Akacja w Bielanach Wrocławskich

Od maja 2013 przy szkole w Bielanach Wrocławskich funkcjonuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Akacja, którego stronę www odnajdziecie tutaj i która dołączyła do grona linków do różnych ciekawych stron, które zebraliśmy po prawej stronie tego bloga.

Jak czytam na stronie Stowarzyszenia:

Naszym celem jest działanie na rzecz uczniów naszej szkoły, wspomaganie inicjatyw edukacyjnych i społecznych w Bielanach Wrocławskich i okolicach, a także pomoc w rozwijaniu pasji naszych dzieci.

Stowarzyszenie mimo, iż działa relatywnie od niedawna ma na swoim koncie inicjatywy, które udało się z sukcesem przeprowadzić m.in. grę terenową, z której liczne zdjęcia udostępniono tutaj.

Teraz szczerze i prosto z mostu: cieszę się, że powstało Stowarzyszenie, które mówi wprost, że jest skoncentrowane na dzieciach. W Bielanach Wrocławskich funkcjonuje już kilka inicjatyw w formie Stowarzyszeń i Fundacji (ich lista znajduje się tutaj), ale dotychczas brakowało podmiotu, który w 100% byłby nastawiony na dzieci. Jako dumny ojciec już dwójki dzieci (uaktualniłem opis w sekcji "O nas" czyli tutaj) oczywiście jestem zainteresowany rozwojem tego typu oddolnych organizacji społecznych. Z pewnością ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Akacja będziemy ściśle współpracować do czego i Was zachęcam.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.