26 maja 2013

Wieści z Bielan Wrocławskich czyli Sołtys News od Adama Orylskiego

Wobec ustawicznego braku czasu na tworzenie nowych wpisów z radością zobaczyłem dziś na moim mailu tekst nadesłany przez Sołtysa Bielan Wrocławskich - Adama Orylskiego. Wklejam poniżej całość (kursywą, na niebiesko) zachęcając równocześnie do lektury.

Witam wszystkich Mieszkańców Bielan Wrocławskich,
chciałbym przekazać bieżące informacje dotyczące działań i inwestycji w naszym Sołectwie. Okres wiosenny przyspieszył realizacje kilku ważnych projektów.

1. Dobiegają końca prace związane z wykonaniem nowej zatoczki autobusowej na ul. Wrocławskiej .
Projekt, którego byłem pomysłodawcą wymagał dużego zaangażowania i wielu ustaleń w Gminie oraz w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Zakres prac objął  również wykonanie chodnika w stronę przystanku przy Hotelu Bielany.
Cała inwestycja ma służyć poprawie bezpieczeństwa, szczególnie naszej młodzieży dojeżdżającej do wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni. Do tej pory, aby dostać się na przystanek przy ul. Klecińskiej mieszkańcy przechodzili na przełaj, przez chyba najbardziej ruchliwe i niebezpieczne skrzyżowanie w Bielanach Wr.

2. Kolejnym etapem prac w tym regionie będzie wykonanie chodnika wzdłuż ul. Klecińskiej w kierunku sklepu Makro.

3. Długo oczekiwany łącznik między osiedlem Arkadia oraz szkołą zostanie w najbliższym czasie oddany do użytku.

4. Powstaną nowe przejścia dla pieszych, na ul. Kolejowej oraz na ul. Wrocławskiej w okolicach budowanego sklepu Biedronka.

5. Trwają przygotowania i ustalenia związane z przebudową ul. Borówkowej (łącznik miedzy ul. Wroclawską i ul. Ogrodową ) oraz ul. Przestrzennej . Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

6. Przebudowana zostanie również ul. Boczna.

7. Na terenie Arkalandii zostały nasadzone nowe drzewa.

8. Wzdłuż ul. Słonecznej trwają prace przy nasadzaniu krzewów i drzew.

9. Na parkingu przy wejściu do kościoła zamontowane zostały nowe ławki.

10. Wzdłuż ul. Wrocławskiej zostaną rozmieszczone nowe gazony uliczne na kwiaty. Liczę na aktywny udział mieszkańców przy pielęgnacji. Proponuję objęcie patronatem pielęgnacji  kwiatów w gazonach przez chętne do tego rodziny.

11. Na prośbę  szkoły w Bielanach przeznaczyłem część środków sołeckich na kwiatowe nasadzenia przy ul. Akacjowej. Uczniowie zaopiekują się kwiatami i pomogą przy podlewaniu.

12. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców z rodzinami i przyjaciółmi  na coroczny Festyn Bielański organizowany przeze mnie razem wraz z  Radą Sołecką, w sobotę 15 czerwca 2013.
Festyn odbędzie się jak zawsze  przy  świetlicy Bielan Wrocławskich na ul. Przystankowej 2.

Pozdrawiam,
Adam Orylski
( Zapracowany ) Sołtys Bielan Wrocławskich  :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.