25 stycznia 2013

Stowarzyszenie "Bielany dla Ciebie"

W Bielanach Wrocławskich można obserwować wzrost zainteresowania działalnością obywatels - jednoczenia się pod jednym szyldem po to, by razem zrobić coś ciekawego. Jak sprawdziłem na www.ngo.pl w samych Bielanach Wrocławskich funkcjonują 3 Fundacje, 2 Stowarzyszenia oraz kilka klubów sportowych co w sumie daje 11 podmiotów zaliczanych do tzw. NGO (non-govermental organizations)

źródło: bazy.ngo.pl

Dnia 23.01.2013 w Bielanach Wrocławskich powstało Stowarzyszenie po nazwą: Bielany dla Ciebie. Między innymi jednym ze statutowych celów nowego stowarzyszenia jest wdrożenie programu odnowa wsi.

W skład stowarzyszenia weszło 28 członków.
 
Zarząd stowarzyszenia tworzą :
Elżbieta Regulska - Prezes
Bożena Noga - Z-ca Prezesa
Janina Kłossak - Sekretarz
Andrzej Krawczyk - Skarbnik
Janusz Szewczyk - Członek

Komisja Rewizyjna:
Halina Rabczak - Przewodnicząca
Jadwiga Smaczyńska - Członek
Elżbieta Konieczna - Członek

Wśród członków jest między innymi Ksiądz Proboszcz Mirosław Dziegiński i Radna Powiatu Wrocławskiego Dorota Galant. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Radnej Elżbiety Regulskiej, której dziękujemy za przekazanie tej informacji.

Tzw. redakcja :) BielanyWroclawskie.com nie jest członkiem stowarzyszenia, ale z radością będzie informować o jego inicjatywach na rzecz mieszkańców Bielan Wrocławskich. Zadeklarowałem również chęć uczestnictwa w profesjonalnie moderowanych warsztatach, których finalnym efektem ma być opracowanie lokalnej Strategii dla Bielan Wrocławskich - tworzonej przez mieszkańców i dla mieszkańców 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.