8 października 2012

Sportowo-Rekreacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Bielanach Wrocławskich?

Jak donosi Gazeta Wrocławska jest prawdopodobnym, że w Bielanach Wrocławskich w 2014 roku powstanie Sportowo-Rekreacyjny Inkubator Przedsiębiorczości. Jak się wydaje to pierwsza tego typu inicjatywa w kraju a więc kolejny raz Bielany Wrocławskie staną na wysokości zadania :)

źródło: http://rpo.dolnyslask.pl/fileadmin/user_upload/documents/12wrzesien/12/Lista_wnioskow_pozytywnych__55_K_1_4_12_.pdf
Klimat do działalności sportowej jest w Bielanach Wrocławskich bardzo dobry. By nie wymieniać wszystkich czynników wypada jedynie wspomnieć o tym, że w Bielanach Wrocławskich istnieje pierwszy w Polsce oficjalnie afiliowany klub CrossFit, którego zawodnicy odnoszą sukcesy w skali europejskiej. Mamy elegancką siłownię na świeżym powietrzu w ramach kompleksu Arkalandia. Blisko z Bielan Wrocławskich do profesjonalnego obiektu Matchpoint a w samym Sołectwie tylko w 2012 aż pięciu mieszkańców Bielan Wrocławskich przebiegło maraton.
Bielanom Wrocławskim nie jest również obcy duch przedsiębiorczości. Jak wiadomo tutaj swoje siedziby mają aż 3 spółki giełdowe (ATM Grupa, Black Point oraz SSI) a Sołectwo Bielany Wrocławskie może się pochwalić największą liczbą podmiotów gospodarczych w całej Gminie Kobierzyce. W Bielanach Wrocławskim biznes robią też międzynarodowe sieci takie jak IKEA, AmRest i inni. Widać jak na dłoni, że klimat dla przedsięborczości jest wyśmienity.

Sport + Przedsiębiorczość = Bielany Wrocławskie.  

źródło: http://www.awf.wroc.pl
Wspomniany Inkubator, wg. informacji Gazety Wrocławskiej, ma być miejscem gdzie lokować się będą firmy o profilu sportowo-rekreacyjnym tworzone w szczególności przez absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Budynek, który mógłby być wybudowany w ramach tej inicjatywy ma wg. planu pięć kondygnacji, ok. 50 mkw powierzchni a całość budowy ma zamknąć się w kwocie 50 mln złotych z czego połowę mają pokryć środki unijne. 

Postaramy się zorganizować więcej informacji w tej interesującej sprawie :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.