17 września 2012

Bielany Wrocławskie Biegają!

Jeden z Czytelników napisał do nas dziś takiego maila:
Myślę, że godny odnotowania na BielanyWroclawskie.com jest fakt, że 4 osoby 5 osób godnie  reprezentowało nasze Bielany Wrocławskie w 30 Hasco Lek Wrocław Maraton.
Wszystkie osoby, w kolejności alfabetycznej Bukowski Tomasz, Gabryś Łukasz, Hoffmann Krystian, Kalinowski Grzegorz, Nowińska Joanna, ukończyły rywalizację na królewskim dystansie 42km 195m.
Nasz "korespondent" dodał również, iż
Mamy 100% skuteczność pomimo, że w Bielanach Wrocławskich nie posiadamy żadnej ścieżki biegowej. Może najwyższy czas, aby pomyśleć o stworzeniu takowej, a potem może jakiś bieg Bielan Wrocławskich?


Jako osoba czasami biegająca wieczorami wspólnie z mieszkającym w Bielanach Wrocławskich bratem Pawłem z całej mocy popieram pomysł zarówno na ścieżkę biegową jak i na bieg Bielan Wrocławskich. Z tego co mi wiadomo bieg w naszej Gminie rok rocznie organizuje GCKiS tj. Gminne Centrum Kultury i Sportu i ma on miejsce w Kobierzycach. Może będziemy działać na rzecz tego, aby bieg przenieść z Kobierzyc do naszych Bielan Wrocławskich?

Ostatnio na Zebraniu Wiejskim w części dyskusji poświęconej wykorzystaniu środków sołeckich zgłaszałem publicznie propozycję, aby zorganizować w Bielanach Wrocławskich bieg na 10 może 15 kilometrów. Wydaje mi się, że na maraton nie znajdzie się tylu chętnych (bo to jest Wyczyn!), ale 10-15 km jest w zasięgu b. wielu osób. Najbliższe Zebranie Wiejskie już w czwartek 20.09.2012 - mnie nie będzie z ważnych względów osobistych, ale byłoby super gdyby ktoś zechciał poruszyć ten temat...

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.