22 lipca 2012

Plac zabaw przy ul. Kolejowej / Brzozowej w Bielanach Wrocławskich

Zgodnie z zapowiedzią z wcześniejszego wpisu kontynuujemy przekazywanie informacji o bielańskich inwestycjach. Tuż obok "zadaszanego" boiska mieści się pośród drzew niewielki plac zabaw, z którego korzystają głównie najmłodsze dzieci ze szkoły oraz juniorzy zamieszkujący najbliższą okolicę. Zgodnie z uzgodnieniami podczas sesji Rady Gminy w najbliższym czasie (pewnie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego) teren ten przejdzie sporą zmianę przy wykorzystaniu środków o łącznej wartości 65 tys PLN.

źródło: Google Steet View


Oczywiście ta kwota nie stworzy z tego terenu kolejnej Arkalandii (ta inwestycja kosztowała łącznie 2,6 mln PLN), ale sprawi, że plac zabaw będzie bardziej odpowiadał potrzebom dzieci. Środki gminne czyli de facto środki jakie Gmina uzyskuje m.in. z podatków mieszkańców Bielan Wrocławskich, którzy się tutaj zameldowali, zostaną przeznaczone na: rewitalizację obecnego sprzętu, dołożenie 2 może 3 nowych zabawek dla dzieci oraz fragmentaryczny montaż czegoś co opisowo można nazwać: miękkimi płytami chodnikowymi (chodzi o elastyczne, bezpieczne dla dzieci kwadratowe "płytki" które pojawią się w miejscach gdzie zazwyczaj po opadach zbiera się woda). Co ważne - gros z inwestowanej kwoty zostanie przeznaczona na ogrodzenie całego terenu co jest super m,in. dlatego, że takie ogrodzenie może powstrzymać niemądrych właścicieli psów przed wyprowadzaniem właśnie tam swoim pupili. Dziękuję Radnej Regulskiej z Bielan Wrocławskich za weryfikację poprawności powyższych informacji.

źródło: Google Maps


Kończąc ten zabarwiony pozytywnie post chciałbym zaapelować do właścicieli psów z Bielan Wrocławskich (do części z nich bo jest spora grupa rozsądnych właścicieli), aby: albo sprzątali po swoich psach albo oddali te psy w jakieś lepsze ręce. Nie jestem w stanie zrozumieć co też musi siedzieć w człowieku, aby pozwalał na to, by jego czworonożny przyjaciel perfidnie brudził cały chodnik, publiczne trawniki a już szczytem jest nokautowanie przedogródków.  Miałem przez chwilę ochotę, aby uraczyć wszystkich kilkoma dowodami tego niecnego postępowania właścicieli psów (bo same zwierzaki są niewinne), ale przez szacunek do Czytelników BielanyWroclawskie.com zrezygnowałem z tego pomysłu. Ja już się nie będę czepiał, że z psem należy chodzić na smyczy i chyba powinien być on w kagańcu, ale apeluję z całych sił o sprzątanie po psach odsyłając np. do tego wpisu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.