14 czerwca 2012

Grupa Solidarnych Zakupów w Bielanach Wrocławskich?

W połowie marca 2012 moja uroczo gotująca małżonka po przygotowaniu kolejnej pysznej potrawy ze strony KwestiaSmaku.com zasiadła do komputera i od jednego do drugiego bloga kulinarnego trafiła na firmę zlokalizowaną we Włoszech, która wysyła kurierem do Polski owoce cytrusowe ze swojego organicznego sadu. 

Nasza kuchnia (a raczej kuchnia Natalii) idzie krok w krok z propozycjami pojawiającymi się na Kwestii. Generalnie rzecz biorąc ja odkąd zamieszkałem z Natalią w samodzielnym mieszkaniu w Bielanach Wrocławskich przeszedłem transformację z jedzeniowego konserwatysty do prawdziwego fana różnych smaków. Jeśli to tylko możliwe staramy się kupować rzeczy świeże i najlepiej bezpośrednio od ich wytwórcy stąd też np. po jabłka jeździmy do pewnego starszego pana do jego sadu, zioła kupujemy w bielańskim ogrodniczym po to, by zasadzić je potem w doniczkach a po szparagi jedziemy oczywiście na pole- bezpośrednio do ludzi, który dostarczają je na placyki i do marketów :) Mniam.

Podpatrując np. tą świetną inicjatywę z Łomianek rozważamy możliwość zainicjowania Grupy Solidarnych Zakupów (GSZ) w Bielanach Wrocławskich afiliowanej oczywiście przy stronie BielanyWroclawskie.com.


Chcę wybadać czy byliby zainteresowani by do takiej grupy dołączyć - czy są jacyś chętni w Bielanach Wrocławskich? Jeśli tak- dajcie znać w komentarzach lub pisząc na maila: tvbielany@gmail.com .O dalszych ewentualnych szczegółach poinformuję tylko tych, którzy zgłoszą wstępne zainteresowanie.

3 komentarze:

kind of pisze...

Bardzo, bardzo, bardzo zainteresowana - my z mężem również szukamy "świeżynek": kupujemy od rolników, od lokalnych, małych hodowców, lokalnych farmerów, etc. Bardzo chętnie dołączymy do inicjatywy!

kind of pisze...

To pisałam Ja ;-) Kontakt: justyna.m.lech@gmail.com

Piotr Łyszczak pisze...

do inicjatywy powrócimy we wrześniu - dziękuję za już przesłane zgłoszenia

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.