3 maja 2012

Rozbudowa Centrum Handlowego Bielany Wrocławskie

Podczas tzw. majówki nie tylko ostro pracowaliśmy w ogródku i dokonywaliśmy zakupów w Castoramie oraz Juli, ale również znaleźliśmy chwilę, by odwiedzić kopalnię wiedzy o nowych inwestycjach na Dolnym Śląsku i nie tylko, którą z naszego punktu widzenia jest strona InvestMap.pl. Tam w jednym z wpisów przeczytaliśmy info od forumowicza o pseudonimie Orzech, który poinformował zainteresowanych, że w sieci pojawiły się wizualizacje przyszłego kształtu nowego Centrum Bielany. 

Jak pewnie pamiętacie informowaliśmy już mieszkańców Bielan Wrocławskich, którzy ku naszej radości odwiedzają stronę BielanyWroclawskie.com, iż całe centrum zlokalizowane przy IKEA czeka duża transformacja. Zaczęło się od zamiany Electro World na Julę, potem powstał Starbucks,  do Centrum zmigrował Baby Maxx. Dodatkowo trwa budowa Poco Domane a lada chwila ruszy inwestycja pod nazwą Bielany Trade Center. Niedawno (powiedzmy miesiąc temu) ogrodzono teren pomiędzy OBI a Castoramą gdzie w najbliższych miesiącach gdzie w najbliższych miesiącach będzie najwięcej akcji. 

źródło: http://www.group-arch.com

Ujmując w skrócie to co zobaczycie na wizualizacjach wydaje się, iż:
  1. IKEA zostanie przeniesiona do nowej, większej hali jaka powstanie na aktualnie ogrodzonym terenie pomiędzy OBI a Castoramą
  2. Nowa, większa IKEA stanie więc via a vis wejścia do Castoramy
  3. OBI zostanie przeniesione i ulokuje się w nowej hali po prawej strony od Castoramy (czyli pomiędzy Castoramą a autostradą)
  4. Powstanie nowe rondo - a la to, które już stoi z wieeelkim neonem Castoramy
  5. W miejscu aktualnie zajmowanym przez IKEA i OBI powstaną po zmianach nowe sklepy
Wszystko uwidocznione na poniższej grafice "wzbogaconej" o opisy wykonane w Paint ;)

źródło: http://www.group-arch.com
źródło: http://www.group-arch.com

1 komentarze:

xxx pisze...

To może Bielany wraz Z Wrocławiem Wspólnie wybudują tak tam potrzebną linie tramwajową ? Wtedy Zaczną woku centrum handlowego powstawać osiedla mieszkalne . Gmina zarobi na sprzedaży gruntów z super komunikacja z miastem Wrocław . Zmniejszy się trochę emisja spalin bo jak ktoś ma do wyboru tesco-busa to wybiera własne auto . A jak będzie tramwaj pod sam sklep to dużo ludzi z tego skorzysta .A grunty jeszcze bardziej zyskają na wartości !

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.