3 kwietnia 2012

Nie będzie już krajowej "8" - będzie droga gminna w Bielanach Wrocławskich

Ulica Wrocławska w Bielanach Wrocławskich - czyli główna trasa biegnąca przez niemal całe Bielany Wrocławskie przy której zlokalizowany jest m.in. kościół - zmienia swój status. W związku z powstaniem AOW (yeah!) inaczej poprowadzono krajową ósemkę czego konsekwencją jest to, iż ulica Wrocławska przeszła pod władanie Gminy. Dla mieszkańców Bielan Wrocławskich niesie to dwie wiadomości - dobrą i złą.

Dobra jest taka, że na drodze tej pojawi się ograniczenie w maksymalnym akceptowanym ciężarze pojazdów (do 3,5 tony) co powinno skutkować tym, że istotnie zmniejszy się ruch pojazdów zwanych TIRami. Będą one kierowane na AOW tak, by ominąć same Bielany Wrocławskie. Zła wiadomość jest taka, że całość kosztów związanych z utrzymaniem tej drogi (oświetlenie, odśnieżanie, naprawy, itd) wchodzi w katalog obowiązków Gminy Kobierzyce. Zawsze coś za coś...

Poniżej zdjęcia tej drogi pozyskane dzięki Google Street View- to genialne narzędzie, genialne.

źródło: Google Street View

źródło: Google Street View
Koniecznie sprawdźcie jak Wasz dom wypadł n Google Street View i czy przypadkiem nie pracowaliście akurat w ogródku gdy googlowy samochód mijał posesję (znamy takich co pracowali ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.