12 kwietnia 2012

Już można korzystać z Arkalandii w Bielanach Wrocławskich

Wczoraj tj. 11.04.2012 po godz. 10 zakończył się techniczny odbiór inwestycji pod nazwą Arkalandia tj. dużego miejsca rekreacji zlokalizowanego w Bielanach Wrocławskich bezpośrednio sąsiadującego z osiedlem Arkadia. O tym miejscu pisaliśmy już wielokrotnie śledząc dzieje tej inicjatywy od samego początku - myślę, że warto poczytać trochę tych już historycznych postów.

Jak poinformował nas Sołtys Bielan Wrocławskich:
  • tuż przy Arkalandii powstaną dodatkowe miejsca parkingowe pozwalające na to, by w dogodnych warunkach zostawić samochód
  • na terenie tego miejsca rekreacji pojawią się informacje i znaki zabraniające wstępu na ten teren z psami 
  • pojawią się jeszcze dodatkowe nasadzenia - głównie roślin o większych rozmiarach (drzewa, krzewy)
  • oficjalne otwarcie Arkalandii (uroczyste) odbędzie się na początku maja 
Ja wczoraj udałem się do Arkalandii wspólnie z moim najbardziej zaufanym człowiekiem od testowania różnych rzeczy ;) Jasiu, bo o nim oczywiście mowa, sprawdził zarówno plac zabaw dla bardzo małych dzieci, ale jako dziarski niemal dwulatek obadał również sprzęty dedykowane starszakom :)


Ogromne wrażenie zrobił na mnie skatepark. Chłopaki tłukli nam nim deskami, rolkami, bmx'ami aż miło. Osobiście żałuję, że obiekty  tej jakości nie istniały jakieś 15 lat temu gdy sam śmigałem na deskorolce. Amatorzy gry w siatkówkę oraz koszykówkę także zyskali idealne miejsce dla siebie. Całość jest elegancko oświetlona a w alejkach na specerowiczów czekają ławki.


2 komentarze:

Rafał pisze...

byliśmy z Adasiem, obejrzeliśmy, pobawiliśmy się. Nie żebym narzekał, ale... Jak na ten budżet to place zabaw dla dzieci są troszkę ubogie, jedno boisko na którym można grać albo w siatkówkę albo w kosza to też niewiele. Amfiteatr? Hmm, ciekawe kto i jak intensywnie będzie z niego korzystał. Pergola jak w Parku Szczytnickim - można było jej kosztem powiększyć plac zabaw lub zrobić dodatkowe boisko, a pergole zrobić drewnianą. Wydaje mi się, że byłoby to zdecydowanie potrzebniejsze. Dzisiaj po południu, przy temperaturze 13 stopni było tam naprawdę dużo ludzi. Dzieci z rodzicami, młodzież. Gdzie się pomieszczą jak zrobi się cieplej? No i piasek na placach zabaw dla dzieci w połączeniu z szutrowymi alejkami - przecież on zaraz będzie szary... Cieszy z kolei że sprzęt dostarczony na plac zabaw dla dzieci i do skateparku jest produkowany w procesach monitorowanych przez TUV Rheinland co gwarantuje że jest on bezpieczny dla dzieci.

Berthold Hanisch pisze...

Hi there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates. sign in hotmail

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.