9 lutego 2012

BielanyWroclawskie.com są z Wami od ponad roku!

Drodzy Czytelnicy BielanyWroclawskie.com,
Już ponad rok macie możliwość współuczestnictwa w budowaniu strony BielanyWroclawskie.com. Aktualnie jest to, jak mi się wydaje, jedyne takie miejsce w sieci gdzie możecie poczytać o tym co dzieje się w naszym Sołectwie. Prowadzenie tej strony, postawionej na platformie Blogger, jest naszym, przyznaję nieco dziwnym hobby. Pomysł, by dzielić się informacjami o Bielanach Wrocławskich powstał w momencie gdy na świat przyszedł nasz synek- Jasiu. Od tego momentu skrajnie odmiennie niż uprzednio zaczęliśmy (szczególnie ja: Piotr) mocno interesować się tym wszystkim co dzieje się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Zaczęliśmy postrzegać Bielany Wrocławskie jako naszą małą Ojczyznę- miejsce gdzie niesamowicie wiele się dzieje, gdzie mieszka cała masa interesujących ludzi, którym wiele rzeczy się udało. Intencją było stworzenie miejsca w sieci dla ludzi podobnych do nas, czyli takich, którzy do domu ściągają często, gęsto wieczorową porą i nie mają czasu obserwować na bieżąco wszystkich zmian jakie zachodzą w Bielanach Wrocławskich. Chcieliśmy również wyeksponować wyjątkowość bielańskiego Sołectwa- miejsca gdzie spotyka się Miasto i Wieś, gdzie niesamowicie prężnie rozwija się biznes i wreszcie gdzie dzieje się wiele interesujących inicjatyw - sportowych, artystycznych i tych skierowanych do dzieci. Strona z zasady ma zabarwienie pozytywne. Na koniec dnia (bo wtedy zazwyczaj ukazują się kolejne wpisy) na prawdę już nie mam ochoty zagłębiać się w problemy, niesnaski i inne tego typu. W życiu osobistym jak i w ramach prowadzenia strony mam wykreślone sformułowanie, że "czegoś się nie da" - wszystko jest możliwe pytanie tylko jak bardzo nam na tym zależy i ile pracy w to włożymy.


Jak myślę, udało nam się zachęcić wielu z Was do stałego odwiedzania strony BielanyWroclawskie.com. Udało nam się opublikować wiele zdjęć dzisiejszych Bielan Wrocławskich, które dopiero po latach będą miały swoją szczególną wartość. Udało nam się poinformować Was o wielu inicjatywach, spotkaniach, eventach (przecież mało kto czyta ogłoszenia na słupach czy tablicach). Udało nam się popełnić kilka wpisów, gdzie informacje przekazywaliśmy Wam jako absolutnie pierwsi. Udało nam się wreszcie zyskać kilka fajnych kontaktów z osobami, którym również zależy nam tym, aby w Bielanach Wrocławskich działo się jak najlepiej.
Nie udało nam się natomiast zbudować szerokiego frontu wokół programu rabatowego - jego rozwój wymaga czasu, którego po prostu nie mamy i raczej więcej mieć go nie będziemy :) Nie udało nam się również zachęcić Was do masowego komentowania wpisów a komentarze, które pojawiły się w ostatnich dniach nie odnosiły się do danego posta, nie dotyczyły tematu, tylko stanowiły marnej jakości wycieczki osobiste kierowane pod adresem lokalnej władzy. Przypominamy, że strona ma w nazwie BielanyWroclawskie.com, jest przeznaczona głównie dla mieszkańców Bielan Wrocławskich i traktuje o Bielanach Wrocławskich. Jeśli ktoś chce sobie komentować dane osoby (sąsiadów, innych) to proszę przyjąć do wiadomości, że to nie jest właściwe miejsce. Nasze wpisy pojawiały się zawsze opatrzone na początku inicjałami imion i nazwiskiem a ostatnio inicjałem imienia i nazwiskiem i za same posty biorę na siebie pełną odpowiedzialność, Nie mogę jednak zgodzić się na pomawianie kogokolwiek (osób, firm, instytucji) szczególnie jeśli jest to czynione anonimowo. W związku z tym wprowadziłem konieczność rejestracji użytkowników- szanujmy się nawzajem i komentując wpisujmy swoją godność tak, aby było jasnym kto komentuje. 

Jeśli podoba Ci się nasza praca daj znać o stronie BielanyWroclawskie.com swojemu sąsiadowi. Można skorzystać np z tej ulotki - wydrukować i podać dalej :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.