11 stycznia 2012

Osiedle Kameralne w Bielanach Wrocławskich

Jak pamiętacie już kilka razy informowaliśmy Was o nowych inwestycjach deweloperskich realizowanych w Bielanach Wrocławskich. Popyt na mieszkanie w Sołectwie, które oferuje życie miejsko-wiejskie jest na tyle duży, że kolejni inwestorzy decydują się na inicjację nowych projektów.
Pluss Developer to inwestor Osiedla Kameralnego w Bielanach Wrocławskich, którego budowa ruszy wiosną 2012 roku u zbiegu ulic Wiosennej i Kłodzkiej. Projekt szykowany był do startu od dłuższego czasu, ale w związku z turbulencjami na szeroko rozumianych rynkach finansowych jego finalny kształt różni się nieco od pierwotnych założeń. Naszym zdaniem ta inwestycja powinna zainteresować szczególnie te osoby, które już mieszkają w Bielanach Wrocławskich, ale z różnych względów, np. na skutek powiększenia rodziny, zmuszeni są do poszukiwania większego lokum. Wszystkie mieszkania dostępne na Osiedlu Kameralnym mają niemal 100 metrów i więcej. Co warte podkreślenia do każdego z nich można podłączyć kominek co, dodając z własnego doświadczenia, jest rewelacyjną opcją - niby mieszkanie a prawie jak dom, szczególnie jeśli ktoś z Was wybierze mieszkanie na parterze a więc stanie się szczęśliwym posiadaczem ogródka. My z kominkiem radzimy sobie bardzo dobrze natomiast z ogródkiem znacznie, znacznie gorzej, ale na to chyba przychodzi czas dopiero po trzydziestce ;)

W ramach inwestycji powstaną w sumie cztery budynki co przełoży się na łącznie 16 mieszkań, czyli faktycznie będzie dość kameralnie. Do każdego mieszkania przewidziano po dwa miejsca na samochody co jak wiemy, mieszkając w Bielanach Wrocławskich, jest koniecznością i sensownym ruchem. 

ps. To już kolejna inwestycja deweloperska w Bielanach Wrocławskich. Nie trzeba być ekspertem, aby domyślić się, że gros z nowych mieszkańców Bielan Wrocławskich to będą osoby młode dla których jedną z kluczowych rzeczy będą miejsca w żłobku i przedszkolach dla swoich dzieci. Wypada tylko apelować do lokalnych władz, by już teraz szykować się na jeszcze większe zapotrzebowanie na miejsca gdzie profesjonalną opiekę dostaną najmłodsi.

6 komentarze:

mona pisze...

Witam,

To że Bielany się rozwijają i co za tym idzie wzrośnie zapotrzebowanie na przedszkola żłobki itp jak autor wspomniał jest oczywiste.
Jednak szczerze mówiąc jednej rzeczy aktualnie na bielanach mi brakuje.
Wspólnych terenów zielonych - i nie mam tutaj na myśli aby powstało więcej takich tworów jak arkalandia, która owszem jest dobrym pomysłem, ale raczej przestrzenie parkowe.
Uważam, że posiadanie własnego ogródka (posiadacze przeważnie domków) nie rozwiązuje całkowicie problemu.
W moim odczuciu brakuje w bielanach miejsc w których spokojnie można wyprowadzić psa na spacer, luzem bez strachu, ze wpadnie pod koła samachodów. Chętnie pouprawiałabym również jogging łącząc to z wyprowadzaniem psa, ale znów w moim odczuciu problemem jest "slalom" mdzy samochodami.
W moim odczuciu ogólnodostępne przestrzenie parkowe zdecydowanie podniosą atrakcyjność naszej miejscowości i komfort mieszkania z niej.
Aktualnie chcąc pospacerować z psem po parku przy aktualnej pogodzie pakuję go w samochód i wyjeżdzam do wrocławia. Szkoda, bo chętnie zostałabym na bielanach.
Zastanawia mnie czy jest w ramach planów zagospodarowania przestrzennego pomysł na tego typy tereny zielone, lub - co wg mnie byłoby sensowne - zagospodarowanie terenów przy rzecze ślęza

JNP Łyszczak pisze...

Mona- dzięki za komentarz. Pobiłaś chyba rekord długości- super :)

Zgadzam sie z Tobą, że fajnie by było mieć przestrzenie parkowe w Bielanach, ale na powstanie takowych musielibyśmy czekać latami bo nawet mając całą górę pieniędzy nie da się kupić od razu wielkich drzew jak te w Parku Południowym. Ciężko mi się wypowiadać odnośnie tego gdzie można chadzać z psem bo po pierwsze nie mam psa, po drugie ja się psów boję - tym bardziej takich, które nie są na smyczy.Jeśli idzie zaś o jogging to akurat w Bielanach można go spokojnie uprawiać o czym zapewniam osobiście biegając po godz. 21 dwa do trzech razy w tygodniu (miałem i taki miesiąc, że biegałem codziennie) Ruch zerowy, cisza, spokój- polecam. W 100% popieram ideę zagospodarowania terenów przy rzecze Ślęza- chętnie bym tam popływał np. kajakiem gdyby były stworzone ku temu możliwości.

Anonimowy pisze...

Lokalizacja fatalna! Przypuszczam, ze bedzie problem ze sprzedaza mieszkan przy glownej drodze, choc zapewne kilku DESPERATOW sie znajdzie:)

Misieq pisze...

Zgadzam się z Mona. Brakuje parku, lasku, żeby w ciepłe dni wziąć koc i poleniuchować na trawie. Oczywiście, że w ciągu roku drzewa nie urosną, ale może na starość mielibyśmy gdzie spacerować,a kolejne pokolenie Bielańczyków miałoby raj do zabaw. Trawa w rok wzejdzie, kwiaty i krzewy również. Póki co ze wszystkich stron nas betonują.

JNP Łyszczak pisze...

Mona, Misieq- dzięki za komentarze. wrzućcie mi maile do siebie pls - mój w prawym górnym rogu strony

Anonimowy pisze...

Bielany to fajne miejsce ale dla mnie problemem jest zbyt duży ruch w okolicy, auta zaparkowane na chodnikach, problem z dojazdem do centrum. Żałuję, że nie da się dojechać do granic Wrocławia i zostawić tam auta a następnie przesiąść się do tramwaju. Taka opcja istnieje koło Marino. Podjeżdżasz autem pod centrum handlowe, parkujesz i idziesz 150 metrów na trwamwaj - idealnie :)

___
Kredyty Bielany Wrocławskie

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.