15 października 2011

Recykling w Bielanach Wrocławskich

Lokalna IKEA we współpracy z ekologiem i podróżnikiem organizuje akcję, której szczegóły przedstawia poniżej jeden z organizatorów. Zachęcamy Was do włączenia się w tą inicjatywę i imię dbałości o środowisko a może przede wszystkim o edukację i przyszłość naszych bielańskich dzieci ;)


Zapraszam mieszkańców Bielan Wrocławskich (w niedzielę 16.10.2011) pod EkoDomek IKEA na Bielanach Wrocławskich. Rozdamy tonę pysznych owoców w zamian za przynoszone elektrograty i zużyte świetlówki czy baterie . Akcja zbiórki będzie trwać od 10.00 do 18.00 . Przypomnę, że każdego roku, każdy Polak "produkuje" ok. 14 kg elektrośmieci, a zbieramy rocznie na osobę zaledwie 0,7 kg. To nie tylko smutne ale i niebezpieczne. Ołów, azbest, rtęć, kadm, związki bromu to wszystko znajduje się w elektrośmieciach. Jeżeli ich nie pozbieramy zatrują Ziemię, wodę, powietrze i nas. Szczegóły akcji: http://www.cycling-recycling.eu/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=12&art=93
 
Pozdrawiam i zapraszam!
Wrocławski Ekolog i Podróżnik
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu

ps. wiem, że info idzie dość późno, ale w październiku jesteśmy zajęci

1 komentarze:

kaczan pisze...

Hej. Słyszałem o tej akcji w Radio Wrocław. Idea słuszna, wiec pozytywnie, że ktoś bierze sprawy w swoje ręce. Pozdrawiamy!

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.