16 września 2011

Tesco Extra w Bielanach Wrocławskich

Stare, dobre bielańskie Tesco chyba w końcu zorientowało się, że konieczna jest pewna odnowa. Wokół wyrosło sporo konkurencji działającej, przynajmniej z nazwy, w ramach formuły delikatesów. Tak jak historyczne hasło Dużo Tanio Tesco odeszło w zapomnienie tak sama hala sprzedaży wołała i prosiła się o zmiany.
Zmiany trwają. Tesco, jak zauważyłem podczas późno-wieczornych zakupów, wydzieliło niektóre sekcje marketu i poddaje je gruntownemu remontowi. Finalnym efektem tych działań ma być przekształcenie tego sklepu w Tesco Extra czyli taką lepszą odmianę tej marki. Więcej o tym czego można się spodziewać w filmiku poniżej:

Jak czytam np tutaj będzie to jeden z pierwszych w Polsce marketów w tym formacie. Przybędzie kilka nowych, wydzielonych stoisk, ale raczej nie będzie specjalnej rewolucji. O takiej moglibyśmy mówić gdyby Tesco w Polsce zrobiło copy-paste ze swojego macierzystego rynku gdzie w ramach tej sieci: działają punkty skupu złota, można zorganizować sobie wypoczynek, zapoznać się z ofertą używanych samochodów, kupić/sprzedać nieruchomość czy wreszcie skorzystać z porównywarki cen m.in.  gazu i elektryczności. Sami widzicie, że jest jeszcze dystans do nadrobienia.

Nie wiem jak jest u was, ale dla mnie jakikolwiek sklep istnieje tylko wtedy jeśli jest czynny min. do godz. 20. Optymalnie jeśli jest czynny do godz. 22 i dalej. To dość mocno ogranicza nasz zestaw dostawców tzw. spożywki. Największą zaletą Tesco w Bielanach Wrocławskich, z mojego punktu widzenia, jest to, że sklep jest czynny do godz. 23. To pozwala mi zrobić zakupy w spokoju, jak już nie ma dzikich tłumów a Jasiu został ululany do spania. Z Piotra i Pawła praktycznie wcale nie korzystamy bo jakoś nam tam nie po drodze (chyba, że kupujemy on-line z dowozem). Ostatnio naszym ulubieńcem jest Alma - czysto, nie tak drogo, wszystko co mam zapisane na liście jest dostępne, są miejsca parkingowe, jest miejsce do zabaw dla dzieci a nasz Jasiu złapał dobry kontakt zarówno z uprzejmym Panem Ochroniarzem jak i z naszą ulubioną Panią Małgosią. 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

My też głosujemy za panią Małgosią.

JNP Łyszczak pisze...

mistrz komentarz ;)
wpisujcie proszę jeśli nie Imiona Nazwiska to chociaż jakieś Nick'i

Anonimowy pisze...

Niedopatrzenie :)
Jarek

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.