16 sierpnia 2011

Bielany Wrocławskie na Dożynkach Gminy Kobierzyce

Po mailu od Mai wrzucamy poniższe info. Przeczytajcie proszę z uwagą a potem zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem od Sołtysa na Dożynki, które odbędą się w Kobierzycach k. Bielan Wrocławskich.
Zaginęła kotka


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od Sołtysa Bielan Wrocławskich dostaliśmy zaproszenie skierowane do mieszkańców Bielan o treści jak niżej (kursywą) Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. Kompletne info odnośnie przebiegu / planu całej uroczystości znajduje się na poniższym plakacie.

Szanowni Mieszkańcy Bielan Wrocławskich,

Pragnę Was serdecznie zaprosić na Gminne Dożynki, które odbędą się w dniach 20-21 sierpnia na stadionie w Kobierzycach. Sołtys wraz z Radą Sołecką przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują tradycyjny wieniec dożynkowy. W niedzielę, podczas głównych obchodów Święta Plonów zostanie on przekazany na ręce gospodarza Gminy Wójta Ryszarda Pacholika. Po oficjalnych uroczystościach czeka nas moc atrakcji. W konkursach będą brali udział sołtysi. Zostałem zakwalifikowany do konkurencji ujeżdżania byka. Liczę, że będziecie trzymali za mnie kciuki.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Dożynkach.

Adam Orylski
Soltys


Zawsze się zastanawiam ilu to rolników jeszcze mieszka w Bielanach Wrocławskich? - takich prawdziwych rolników, żyjących z pracy na roli, hodowli zwierząt, posiadający choćby mały park maszyn rolniczych. Nie zmienia to naszej oceny, że dobrą praktyką jest by takie tradycyjne uroczystości kontynuować mimo zmieniającej się rzeczywistości i otoczenia społeczno-gospodarczego.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Traktowanie Bielan jako spolecznosci to przesada,to spolecznosc REPATRYJANTOW,OBCA NA TYCH TERENACH,ZAJETE DOMOSTWA ORAZ ZIEMIE TO NIE POLSKIE,PROSZE WIEC O ZMIANE SWEGO MYSLENIA.

JNP Łyszczak pisze...

Mamy skrajnie odmienny pogląd w tej sprawie. Pozdrawiamy ;)

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.