8 lipca 2011

Street Art w Bielanach Wrocławskich

Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili narażam się na morze krytyki, ale fakty są takie, że byłem, jestem i pewnie już pozostanę fanem street artu. Dlatego tak życzliwie patrzę na profesjonalne prace fanów Śląska, o których pisaliśmy ostatnio, dlatego też z zainteresowaniem obserwuję jak writerzy z Wrocławia przybywają do Bielan Wrocławskich by w trudno dostępnych dla ogółu miejscach tworzyć swoje prace.

Po Sztuce przez duzę "Sz" przyszedł czas na prezentację równie interesującej działalności artystycznej jaką można obserwować w Bielanach poza salonami. Spacery z Jasiem (wózkowe lub rowerowe) permanentnie stwarzają okazję do natrafienia na coś ciekawego. Badajac teren przeznaczony pod budowę Aquaparku trafiliśmy wspólnie w okolicę A4 a ściślej pod przejazdy / wiadukty pod tą autostradą. Naszym oczom ukazały się takie widoki:

Jak się domyślam, nie każdy odczyta, że to twórczość 3 załóg malarzy (crew): RTL, 104 i BCK. Ta trzecia klika to Bridge City Kings czyli Królowie z Miasta Mostów jak śmiało można nazwać Wrocław. Ekipa chyba najaktywniejsza w tym rejonie Polski obok IFCC działającej w stopniu totalnym i często wandalizującym. Jak widać we Wrocławiu było im za ciasno więc przybyli do Bielan gdzie w świętym spokoju mogli oddać się swojej pasji mocno barwiąc ściany. Dla jasności dodam, że wymalowanie przejazdu kolejowego zupełnie mi nie przeszkadza natomiast mocno bym się wnerwił gdyby ktoś pomalował przystanek autobusowy, mury okalające bielański Kościół, ceglany płot moich rodziców czy ściany budynku wspólnoty mieszkaniowej, w której mieszkam.

Jeśli rozumiecie i akceptujecie, że sztuka nie zawsze jest ugrzeczniona, to naprawdę warto wybrać się w ramach niedzielnego spaceru na koniec ulicy Błękitnej (jeszcze za Pepsi Co) by na żywo zobaczyć te prace. Ostrzegam jednocześnie, że ściany nie są wolne od wulgaryzmów i innych gniotów. Zawsze można odwrócić głowę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.