19 lipca 2011

Elegancko przez Kościołem w Bielanach Wrocławskich

Napiszemy krótko: Hurra!

Ktoś, pewnie z Bożą pomocą, wpadł na genialny pomysł, aby przy okazji inwestycji drogowo-infrastrukturalnej, która dobiega końca koło Kościoła zadbać również o samo wejście i okolice stojącego tam pomnika.

Wstawiono słupki, które uniemożliwiają wjazd samochodów od strony schodów (jak na zdjęciach) co dla nas jest super inicjatywą ponieważ wreszcie będzie można przedrzeć się z wózkiem. Wcześniej czasami było tak, że tuż przy schodach stały zaparkowane samochody co skutecznie utrudniało życie osobom niepełnosprawnym, osobom z wózkami dla dzieci oraz seniorom. Teraz wreszcie będzie OK. 
Inną rzeczą jest to, że włączanie się do ruchu mając zaparkowany samochód przy pomniku stwarza duże niebezpieczeństwo na krajowej drodze nr 8 co wielokrotnie ze zgrozą obserwowałem. Całą akcja wokół Kościoła parafialnego w Bielanach Wrocławskich cieszy nas niezmiernie ponieważ od jakiegoś czasu głównie tam spędzamy msze. Tam, w sensie wokół Kościoła. Wynika to z prostej przyczyny- uczestnictwo we mszy wewnątrz Kościoła oraz przyjście na nabożeństwo z Jasiem to dwie rozłączne aktywności.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Było ładne lecz zaniedbane bajorko, ale było, pływały kaczki, rosły drzewa. Brakowało uporządkowania i postawienia kilku ławek, a byłaby namiastka parku, czego jak na lekarstwo w Bielanach. Mamy teraz za to luksus, wierni mogą zaprezentować swoje bryki w niedzielę na parkingu przed kościołem. Wiocha w 100%.

P. Łyszczak pisze...

Parki raczej wypada lokować w oddaleniu od jednej z najbardziej ruchliwych dróg krajowych; nie ma co kryć- mieszkamy na wsi- nic tylko wsiadać na rower i jeździć po polach co serdecznie polecmy jak tylko przestanie padać

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.