24 maja 2011

Przedsiębiorcze Bielany Wrocławskie

Od pewnego czasu na stronie ugk.pl znajduje się ogólnodostępny rejestr przedsiębiorców zarejestrowanych na terenie Gminy. Jest to całkiem ciekawa aplikacja dla kogoś kto ma więcej czasu i potrafi kojarzyć poszczególne fakty. Nam tego czasu ustawicznie brakuje więc chcemy odnotować tylko jedną rzecz. Aplikacja dostępna jest w lewym, bocznym pasku strony Urzędu Gminy.

źródło: ugk.pl

Jeśli ktoś by Wam zadał pytanie, w którym sołectwie z Gminy Kobierzyce zarejestrowanych jest największa liczba firm w całej Gminie - śmiało możecie udzielić odpowiedzi, że tym sołectwem są Bielany Wrocławskie. Co prawda przewaga pomiędzy Bielanami a Kobierzycami nie jest wielka (co pokazuje poniższa tabela), ale nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności nagłaśniania tej informacji. Jeśli do tego dołożymy fakt, iż w Bielanach Wrocławskich swoje siedziby mają aż 3 firmy notowane na parkietach Giełdy Papierów Wartościowych to wyłania się z tego obraz mocno przedsiębiorczej wsi, która wręcz kipi od mniejszego i wielkiego biznesu.

Namawiamy- jeśli tylko macie wybór korzystajcie z usług lokalnych firm. Ich wzrost i siła jest w interesie nas wszystkich poza tym po prostu lepiej dać zarobić "sąsiadowi" niż zupełnie obcej osobie nawet gdyby czasami (pewnie rzadko) trzeba było za ten sam towar / usługę zapłacić odrobinę więcej. Jak ktoś ma chwilę, to warto zobaczyć ten materiał o przedsiębiorczości - być może będzie inspiracją dla "młodych lwów"?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.