26 maja 2011

Eko Biurowiec w Bielanach Wrocławskich

Jak pamiętacie kilkukrotnie pisaliśmy już na naszej stronie o planowanych inwestycjach biurowych i hotelowych. Teraz nie o planach tylko o faktach.


Bielany Wrocławskie wzbogacą się o obiekt biurowy najwyższych lotów. Konkretnie nowego sąsiada będą mieli mieszkańcy ul. Irysowej. Nie mówimy tutaj o jakiejś spektakularnej wysokości (a la Sky Tower) bo biurowiec będzie miał 5 kondygnacji i w sumie 20 metrów wysokości (+ garaż podziemny), ale i tak planowana inwestycja jest szczególna. Co ją wyróżnia?


Dużą "paczkę" informacji na ten temat wyposażył nas przedstawiciel inwestora. Dzięki temu wiemy, że będzie to jeden z pierwszych w Polsce budynków mocno zorientowanych na rozwiązania związane z szeroko rozumianą ekologią. W ramach tej budowy zostanie wykonanych 120 odwiertów geotermalnych o głębokości od 50 do 70 metrów dzięki, którym energia będzie czerpana z ziemi. Wykorzystana zostanie również energia słoneczna poprzez zainstalowanie na dachu swoistej "małej elektrowni słonecznej"W garażu podziemnym i przed samym biurowcem powstaną w sumie 322 miejsca parkingowe. Jak się wydaje centralnym punktem tego budynku będzie atrium. Wielofunkcyjność strefy hallu umożliwi organizację w tej przestrzeni wystaw, prezentacji czy zamkniętych imprez biznesowych. Sama powierzchnia stricte biurowa jest wysoce elastyczna w jej wykorzystaniu - od najmniejszego, pojedynczego modułu o powierzchni 21 mkw aż po 1 200 mkw open space.Działka przez to, że jest bardzo dobrze widoczna zarówno z tzw. Węzła Bielańskiego jak i z samej autostrady po prostu wymagała obiektu architektonicznego dużej klasy. W związku z tym inwestor - Metropolis Development - zdecydował się rozpisać konkurs, który wygrała pracownia Projekt Grupa Sławomir Kostur. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że na drugim i trzecim miejscu znalazły się wrocławskie pracownie.

Na koniec dobre info dla fanów motoryzacji. Już wiadomo, że na parterze budynku swój salon zlokalizuje marka Infinity. Samochody tego lux producenta prezentują się tak:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.