29 maja 2011

Arkalandia i Złote Krople - prace cały czas idą do przodu

Korzystając ze świetnej pogody śmigamy co jakiś czas na rowerze, aby obserwować co dzieje się z inwestycjami, o których już wcześniej wspominaliśmy na tej stronie. Arkalandia, czyli duuuży multifunkcyjny plac przy osiedlu Arkadia oraz Złote Krople, czyli przedszkole powstające na terenie ATM Grupy, zmieniają się praktycznie z dnia na dzień.


Arkalandia - miło patrzeć jak można sprawnie wykonywać kolejne prace na budowie. Każdy kto budował dom w Bielanach wie jak to jest z tzw. fachowcami. Ewidentnie Gmina wybierając w przetargu tego a nie innego wykonawcę uczyniła słuszny ruch. Widujemy dość często, że praca wre nawet w godzinach wieczornych. Terminy gonią, dzieci czekają a i rodzice pewnie chcieliby mieć nowy teren dla swoich milusińskich. Nasz Jasiu właśnie nauczył się chodzić więc wkrótce przetestuje również arkalandiowe chodniki. 

Złote Krople - również duży postęp prac co widać na zdjęciach. Inwestor (ATM Grupa) zużył sporo drewna, aby wykonać elewację budynku nowego przedszkola. Wszystko zaczyna już mocno przypominać to co widzieliśmy na pierwszych wizualizacjach tego projektu. W związku z licznymi zapytaniami jakie płyną do nas mailowo informujemy, że nie wiemy nic ponad to co już na tej stronie zawarliśmy. Jeśli tylko inwestor zechce udostępnić nam nowe informacje z pewnością się tą wiedzą podzielimy. 
Skoro napisała już o tym Gminna gazetka Nasza Gmina Nasza Wieś to również wspomnimy o tym, że:
 • przedszkole będzie otwarte znacznie dłużej niż to się dzieje standardowo (co jest mądre bo często niemożliwym jest dotrzeć na godz. 16:00)
 • przedszkole będzie również funkcjonować w soboty (co jest super rozwiązaniem dla osób, które grupują sobie dużo zadań z całego tygodnia i potrzebują mieć czas by wszystko pozałatwiać w ramach jednego, kilkugodzinnego wypadu)
PS. Byliśmy na kilkudniowym urlopie w Folwarku Konnym Hermanów - zdecydowanie polecamy Waszej uwadze. Dla bejbików jest małe zoo, ogromne połacie łąk, basen i super jedzenie. Dla dorosłych: jazda konna pod okiem pro instruktorów, pyszne piwko z lokalnego, małego browaru oraz idealne tereny spacerowe. Wszystko to jedyne 2,5 h spokojnej jazdy samochodem z Bielan Wrocławskich.

  3 komentarze:

  Anonimowy pisze...

  jest już strona przedszkola www.przedszkole-zlotekrople.pl

  Anonimowy pisze...

  Dwie fajne i przydatne inwestycje ale czy ktoś zastanowił się co tu sie dzieje na drodze ?.Odcinek Ul.Dwa Swiaty przy Akadii jest praktycznie jednokierunkowy.Rano i po południu tłok jak centrum Wrocławia.,Parkujące nielegalnie auta blokują jeden pas ruchu ruch na tym odcinku jest wahadłowy.jak spadną śniegi będzie masakra.

  Anonimowy pisze...

  Fantastyczne Przedszkole ZŁOTE KROPLE . Moje dziecko chodzi do starszaków . Bardzo miła i kompetentna Pani wychowawczyni . Dzieci ją uwielbiają. Sala zawsze pięknie udekorowana, jedzonko pyszne. Bardzo polecam -mama przedszkolaka.

  Prześlij komentarz

  Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.