25 kwietnia 2011

Arkalandia Bielany Wrocławskie - praca wre

Prace nad budową Arkalandii cały czas idą do przodu. Jak na początku kwietnia poinformował wykonawca robót do 17 maja 2011 jeden z podwykonawców ma zakończyć prace związane z elementami betonowymi i żelbetonowymi pergoli, amfiteatru oraz sceny. Można być spokojnym, że termin zostanie dotrzymany, zwłaszcza ze umowa przewiduje niemałe kary umowne. Kurs akcji głównego wykonawcy tj. firmy Anti wystrzelił w ostatnim czasie w górę po informacji, że firma prowadzi rozmowy  z dużym inwestorem branżowym.

Skontaktowaliśmy się z autorami projektu całej inwestycji firmą Archiland dzięki, której możemy zamieścić na bielańskiej stronie wizualizację Arkalandii w dobrej jakości.

źródło: wrocławskie biuro projektowe "a r c h i l a n d"
Często zajeżdżamy tam z Jasiem - wózkiem lub na rowerze (rower oczywiście z Master Piu) stąd mamy okazję stale obserwować postęp prac.


Przypominamy, że już 28.04.2011 o godz. 18:30 w bielańskiej świetlicy odbędzie się Zebranie Wiejskie. Więcej o tym w tym poście.

9 komentarze:

Anonimowy pisze...

I kogo to obchodzi? Wiejskie sprawy dla wiejskiej miejscowosci...

JNP Łyszczak pisze...

Obchodzi to całą masę ludzi, którzy mieszkają w Bielanach i mają dzieci. Obchodzi to osoby, które chcą aktywnie uprawiać sport na powietrzu.

Gdyby to umknęło uwadze podkreślam, że ta strona dedykowana jest tematom mieszkańców Bielan Wrocławskich więc nie ma powodu, aby się dziwić, że tego typu temat jest poruszany...

Nie kwestionuję, że Bielany Wrocławskie to wieś i mamy tutaj wiele wiejskich spraw. Podkreślę natomiast, że życzę wszystkim wsiom w Polsce, żeby miały tyle zarejestrowanych firm na swoim terenie (w tym 3 spółki giełdowe), taką jak bielańska szkołę z kilkoma boiskami i równie dużą liczbę inwestycji. Proszę wymienić choć jedną wieś w Polsce gdzie gmina buduje coś a la Arkalandia?

Na szczęście odwiedzanie BielanyWroclawskie.com nie jest obligatoryjne więc jak kogoś to nie interesuje to po prostu nie wchodzi :)

Rafał pisze...

Nawet na tej stronie musiał znaleźć się troll

Anonimowy pisze...

Niesamowita inwestycja brawo bielany

Mitko pisze...

Za dużo betonu, za mało obiektów sporowych. Gdzie kort? Gdzie Orlik? Spacerować jest gdzie po osiedlu ale piłki nie ma gdzie kopnąć!!!

sd pisze...

rzeczywiście zgodzę się, że trochę za dużo betonów.
brakuje mi przestrzeni zielonej, ale bardziej też trochę parkowej.
Być może parę osób się tutaj oburzy...
ale brakuje mi szczerze mówiąc miejsca, gdzie mogę przyjść na spacer z psem i porzucać mu piłeczkę bez strachu, że pobiegnie za daleko i wpadnie pod samochód.
Bo kto posiada czworonoga i obowiązek posiadania go traktuje serio pod każdym względem, ten wie, ze przydomowy ogródek to trochę mało.
ale i tak cieszę się że taka inwestycja powstaje.

JNP Łyszczak pisze...

przestrzeń zielona ma tam jeszcze powstać i okalać te ja to nazywacie "betony"

mnie nie oburza, że chcesz by Twój pies był aktywny- myślę, że czas z psem można spokojnie spędzać na mega łące gdzie docelowo powstanie Aquapark lub po drugiej stronie Bielan już za Powermannem lub Cmentarzem

Janusz pisze...

Fajnie że będzie takie miejsce ,tylko szkoda że wygląda tak komercyjnie.Mam pytanie kto pozwolił wybudować ten budynek? Znowu kolejne układy towarzyskie zwyciężyły? W miejscu tego paskuctwa powinien być parking.
W Bielanach brakuje takiego prawdziwego parku z łąką ,trawą ,drzewami a nawet stawem.Oczywiście od razu to nie urośnie ale nasze dzieci miały by juz gdzie odpocząć w cieniu drzew,starsi posiedzieć na ławce itd.Jak przekonać władze gminy aby oddały kawałek ziemi dla obywateli ,dla zdrowia? Nie na wszystkim trzeba zarabiać.

Mitko pisze...

Janusz dobrze zauważył - Znowu kolejne układy towarzyskie zwyciężyły i efekt taki jeśli chodzi o Arkalandię - architekt wziął kasę, trochę wzięli budowlańcy, betoniarnia też zrobiła interes z tym swoim budynkiem akurat w tym miejscu, a placu rekreacji nie ma - a był, po tym co było wcześniej można było chociaż z psem pospacerować! A teraz co?

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe wobec osób trzecich będą usuwane. Proszę o merytoryczną i kulturalną wymianę zdań.